„Bez lidí dobré vůle by život byl jen nákladné a nebezpečné dobrodružství.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Lidé dobré vůle jsou tím, co dělá život smysluplným a hodnotným. Bez nich bychom byli odsouzeni k osamělosti, nedůvěře a nebezpečí. Tito lidé jsou těmi, kteří svou dobrotou a laskavostí rozsvěcují svět kolem sebe. Jsou to ti, kteří vytvářejí bezpečné a přátelské prostředí, ve kterém je možné žít a prosperovat.

Dobrá vůle je klíčová pro vytváření harmonie a spolupráce mezi lidmi. Bez ní bychom byli odsouzeni k nenávisti, konfliktům a násilí. Lidé dobré vůle jsou těmi, kteří dokážou překonat rozdíly a najít společnou řeč, ať už se jedná o jazykové, kulturní nebo náboženské rozdíly. Jsou schopni přijmout druhého člověka takového, jaký je, a respektovat jeho práva a hodnoty.

Život bez lidí dobré vůle by byl nákladný a nebezpečný, protože bychom se ocitli ve společnosti plné egoismu, závisti a chamtivosti. Bez těchto lidí bychom nedostali pomocnou ruku, když bychom ji potřebovali, a museli bychom čelit všem problémům sami. Bez lidí dobré vůle bychom neměli nikoho, na koho bychom se mohli spolehnout, a život by se tak stal neustálým bojem o přežití.

Lidé dobré vůle jsou jako svítící hvězdy na noční obloze, které nám ukazují cestu a přinášejí nám naději. Jsou to ti, kteří nám dávají sílu pokračovat v obtížných časech a překonávat výzvy, které nám život přináší. Bez nich bychom se ocitli v temnotě a zoufalství. Jejich přítomnost nám dává pocit bezpečí a jistoty, že nejsme sami, a že společně můžeme změnit svět k lepšímu.

Související citáty

Bohatý je ten, kdo má vždy o nějaký groš více než potřebuje.
František Vymazal

Přátelství jež nesvázala moudrost, může pošetilost snadno rozvázat.
William Shakespeare

Miluji vytváření epických fotografií.
Colleen Shannon

Hledáte-li štěstí ve svých skutcích, vždy budete vázáni k vnějšímu stavu věcí.
Jaggi Vasudev

Umění lásky je téměř výlučně dílem ženy.
František Xaver Šalda

Lidé nežijí tím, že se o sebe starají, ale tím, že je v nich láska.
Lev Nikolajevič Tolstoj

Příčiny lásky jsou především subjektivní.
Thomas Hardy

Když začne opadávat spodní listí, to nahoře by se tomu nemělo začít smát.
Anglické přísloví

Nic mi dává tolik radosti jako cestování. Miluji cestovat ve vlaku, lodích i letadlech.
Alan Rickman

Žádný člověk nikdy nepozná pravdu, neboť i kdyby ji náhodou vyslovil, nevěděl by o tom.
Xenofanés z Kolofonu

Nenajde se na světě země, kde by láska nedělala z milenců básníky.
Voltaire

Otázkou není, kdo mě nechá; ale kdo mě zastaví.
Ayn Randová

Jsme vděčni velkému muži, ukáže-li nám své slabosti, které ho činí lidským.
Stefan Zweig

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.
Siddhártha Gautama

Musím priznať, že sa mi veľmi páčia psy. Ale nemôžem zniesť, keď pes zaberá miesto dieťaťu.
Matka Tereza

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz