„Byrokracie, toť smrt jakékoliv činorodosti.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Byrokracie je systém, který je často spojován se ztrátou energie, inovace a kreativity. Tento citát vystihuje názor, že byrokracie v podstatě zabraňuje jakékoli činorodosti a pokroku. Byrokracie se vyznačuje přílišnou regulací, formalitami a administrativními postupy, které často brání lidem ve vykonávání své práce efektivně a efektivně.

Když se jednotlivci ocitnou v byrokratickém prostředí, často se cítí ztracení a omezovaní. Jejich nápady a inovativní myšlení jsou potlačovány, protože musí projít řadou schvalovacích procesů a pravidel. To vede k tomu, že lidé ztrácejí motivaci a chuť realizovat své nápady a projekty.

Byrokracie také často vytváří překážky pro rychlé rozhodování a akci. Schvalovací procesy a hierarchické struktury brzdí pružnost a flexibilitu, což může mít za následek ztrátu příležitostí a zpoždění. Lidé se ztrácejí v papírování a administrativě, místo aby se zaměřili na skutečnou činnost a dosahování výsledků.

Celkově lze tedy říci, že byrokracie je výrazně negativní pro jakoukoliv činorodost a produktivitu. Omezuje svobodu a tvořivost jednotlivců, což v konečném důsledku brání rozvoji a pokroku ve všech oblastech života.

Související citáty

Medicína je veselé povídání o smutných věcech.
Jan Jánošík

Charakter človeka spoznáme až vtedy, keď sa stane našim nadriadeným.
Erich Maria Remarque

Nejdůležitější je kamera, vy se jen pohybujete podle ní!
Alfred Hitchcock

Vždycky se říkalo, že ve filmu se má hrát „jako že málo“. Josef Bek mi na začátku při natáčení filmu Kde alibi nestačí pořád opakoval: Mladej, musíš hrát, jako když tě špatně platěj. Prostě nehraj moc. Samozřejmě je to žert, stačí si připomenout např. Jacka Nicholsona, jeho nejlepší věci. Nebo Gabin, ta jeho intonace… Kdepak, to vůbec není pravda, že před kamerou se hraje málo.
Josef Abrhám

Všeuměl jen zřídka umí něco dobře. Upněte všechno své úsilí k jedinému cíli.
Napoleon Hill

Achilles? Patu si uchránit nedokázal.
Valeriu Butulescu

Tu však jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí, je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco, co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!
Erich Maria Remarque

Politika, pěkné svinstvo!
Gustave Flaubert

Kéž by jednou byl v kalendáři svátek, v němž by se naslouchalo cizím argumentům.
Karol Irzykowski

Moje obava není v tom, zda jste se nezdařili, ale zda jste s vaším selháním spokojeni.
Abraham Lincoln

Kraj mého dětství rovná se mé vůli, jestliže má vůle je vítězící.
Vladimír Holan

Abychom se bránili hlouposti, k tomu nepotřebujeme víc intelektu, ale jiný druh charakteru, potřebujeme nezávislé lidi, kteří vyhledávají dobrodružství a milují život.
Erich Fromm

Kdo čerstvý sýr jí, pes ho nekousne, zloděj ho neokrade, aniž zestárne.
České přísloví

Poslední křesťan zemřel na kříži.
Friedrich Nietzsche

S podvědomím nelze žertovat. Uskuteční každou vaši myšlenku.
Joseph Murphy

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz