„Člověk, který nikdy neplakal, nežil opravdový život.“

Autor: Jan Werich
Témata: , , ,

Citát od Jana Wericha je výrazem přesvědčení, že skutečný život je plný emocí a prožitků, které nás dokážou dojmout natolik, že vyvolají slzy. Werich nám tímto citátem připomíná, že plakání je přirozenou a zdravou součástí lidského prožívání, ať už jsou důvody smutné, radostné nebo vyplývají ze smíšených emocí.

Plakání je projevem našeho nitra, který nám umožňuje uvolnit nahromaděné emoce a napětí. Když se něco v našem životě stane, co nás dojme natolik, že vyvolá slzy, znamená to, že jsme se skutečně zapojili do života a nechali se ovlivnit jeho radostmi i smutky. Plakáním se propouštíme od bolesti, zklamání, ale také od radosti a blahobytu, které nás mohou překvapit.

Jan Werich nás pobízí k tomu, abychom nezakrývali své emoce a nebránili se jim. Skutečný život zahrnuje nejen momenty šťastného a radostného pláče, ale také ty smutné a bolestivé. Abychom mohli opravdu žít, musíme být otevření prožívání všech emocí a nebránit se jim. Plakáním nejen vyjadřujeme své vnitřní pocity, ale také se snažíme s nimi vypořádat a najít svou vnitřní rovnováhu.

Tento citát nám připomíná, že život není jen o povrchním, povrchně prožívaném štěstí. Je to o hlubších prožitcích a emocích, které nás formují jako jednotlivce. Bez pláče bychom nebyli schopni přijmout a ocenit všechny aspekty lidského života. Je to výzva k tomu, abychom se otevřeli svému nitru a nebránili se prožívání svých emocí, ať už jsou jakékoli.

Související citáty

Dům bez knih je jako tělo bez duše.
Julius Zeyer

Pro sílu lásky není nic nemožné.
Rhonda Byrne

Každému sebevrahovi záleží na životě, proto se z něho stal sebevrah.
Ján Johanides

Nové druhy se objevují velmi zvolna, jeden po druhém, jak na souši, tak i ve vodách.
Charles Darwin

Je to takový pukavec v podzemí a strašně smrdí.
Daniel Landa

Když je třeba udělat v životě důležitý krok, ptá se muž, co má říci. Žena, co si vezme na sebe!
Elbert Hubbard

Nerozhodnost a otálení jsou rodné sestry.
Napoleon Hill

Polsko – americké spojenectví nemá žádnou hodnotu, dokonce je škodlivé.
Radoslaw Sikorski

Láska je vždy něco přibližného, nikoli něco jistého.
Edmondo De Amicis

V nouzi poznáš přítele, s přítelkyněmi se rozluč.
Neznámý autor

Neustálé zpochybňování našich hodnot a úspěchů je výzva, bez které by věda ani společnost nemohla zůstat zdravá.
Aage Niels Bohr

Náš stát má nejvíce převozníků na světě. Každý přemýšlí, jak by převezl druhého.
Josef Fousek

Každý se snaží nikoho neurazit, je to jako snažit se zavděčit všem a nakonec nepotěšíme nikoho.
Olivia Munn

Žena je schopna odpustit a vzdát se čehokoliv, ale jediné, co muži neodpustí, je, když ji opustí.
Barbra Streisand

Ženy nás už donutí, abychom byli šťastni.
Jiří Žáček

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz