„Ctnostný člověk nežije ctnostně proto, že z toho má užitek, ale proto, že je to zákonem a životadárnou mízou jeho bytí.“

Autor: Mahátma Gándhí
Témata:

Ctnostný člověk nežije ctnostně proto, že z toho má užitek, ale proto, že je to zákonem a životadárnou mízou jeho bytí.

Související citáty

Argument is the worst sort of conversation.
Jonathan Swift

Nápady zasazené příliš brzy jsou často jako osivo na zimní půdě – rychle umřou.
Charlie Chan

Proč toužíme po nahé pravdě? Přistrojená slovy je mnohem parádnější.
Gabriel Laub

Snažil jsem se oživit naši minulost, přiblížit k jasnějšímu názoru a porozumění. Nečinil jsem tak jako snílek, který má oči jen do minulosti obráceny a nedbá těžkého zápasu svého národa v době nynější. Právě proto, že jsem s celou duší prožíval ten boj, cítil jsem, že také třeba pohlédnout do naší minulosti, neboť dnešku plně nerozumí, kdo nezná včerejšku.
Alois Jirásek

Obdivuji lidi, kteří z lásky k umění jsou schopni si sundat své oblečení před kamerou. Já toho nejsem schopná, jsem na to příliš zbabělá.
Shakira

Vychovávání je věc rodinná. Z rodiny vychází a do ní se zpravidla vrací.
Johann Friedrich Herbart

Logikou se dostane z bodu A do Z. Představivostí se dostanete všude.
Albert Einstein

Ctěte ženu a važte si jí jako takové a ona se zformuje podle toho, stane se tím, co vy v ní vidíte, a tím pozdvihne celý váš národ!
Abd-ru-shin

Kdo chvíli stál, již stojí opodál – den žádný dvakrát se již nenarodí, čin dvakrát neuzraje.
Jan Neruda

S ženou je možno jednat s hořkostí, a chutná jí sladce, nebo s hrubostí, a ta ji neuráží.
Thomas Hardy

Satira je zvláštní druh zrcadla, v které vždy vidíme jinou tvář než svoji.
Jonathan Swift

Paradox je, že nejkrvelačnější šelmy, především vlk, patří mezi živočichy s nejspolehlivějšími zábranami zabíjení, jaké na světě vůbec existují.
Konrad Lorenz

Polovica toho, čo zjeme, udržuje nažive nás, druhá polovica udržuje nažive lekárov.
Platón

Vědět je dokonalejší než pochy­bovat.
René Descartes

Ctnost a síla jsou jedno a totéž.
Baruch Spinoza

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz