Děti jsou knoflíková dírka rodičovské svornosti.

Témata: ,

Kdo se stydí, nebude mít děti.
Mládí je něco úžasného. Je to přímo zločin vyplýtvat ho na děti.
Žádný otec a matka nepovažují své děti za ošklivé.
Poznávají se tři týdny, milují tři měsíce, hádají se tři léta, snášejí se třicet let a děti začnou znova.
Mnoho ľudí sa veľmi zaujíma o deti v Indii a Afrike, kde ich veľa umiera na podvýživu, hlad atď. Ale milióny iných umierajú z vôle svojej vlastnej matky. A v tom je dnes najväčšia prekážka mieru: lebo ak je matka schopná a ochotná zabiť vlastné dieťa, čo bráni tomu, aby som zabil ja teba a ty mňa? Medzi tým nie je žiadny rozdiel.
„Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého.“
„Láska začíná doma; láska žije v domovech, a proto je dnes ve světě tolik utrpení a tolik chybí štěstí… Každý dnes vypadá hrozně uspěchaný, ustaraný kvůli lepšímu blahobytu a většímu bohatství a tak dále, takže děti mají velmi málo času pro své rodiče. Rodiče mají velmi málo času na sebe navzájem, a tak doma se začíná ničit světový mír.“
Jen děti, blázni a velmi staří lidé si mohou dovolit mluvit vždy pravdu.
Lidé se bojí smrti tak, jako se děti bojí jít do tmy. A právě jako přirozený strach dětí vzrostl všelijakými pověstmi, tak vzrost i ten druhý.
Štěstí a absurdno jsou děti stejné země.
Děti nejraději vychováváme odstrašujícími příklady.
Z milostných iluzí se rodí skutečné děti.
Na bedra svých dětí nakládají rodičové všechny své promrhané naděje.
Dá to práci, odnaučit naše děti našim zlozvykům!
Kdyby si děti mohly vybírat své rodiče, ušetřili bychom spoustu rodičů.
Doporučené odkazky
O projektu

Nejlepší citáty a výroky slavných osobností. Naše sbírka momentálně obsahuje tisíce inspirativních myšlenek pro každý den od stovek autorů. Databázi neustále rozšiřujeme a vylepšujeme.

© 2020 www.nejlepsicitaty.cz