„Existují pouze dvě cesty, jak žít svůj život: buď s vědomím, že nic není zázrak, nebo s vědomím, že všechno je zázrak.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát od Alberta Einsteina nás vede k zamyšlení nad dvěma základními přístupy k životu. První možnost spočívá ve vědomí, že všechno, co se děje kolem nás, je pouze výsledkem přírodních zákonitostí a nedostatečného pochopení okolního světa jako zázraku. Tento pohled vyjadřuje vědecký přístup, který se snaží vše vysvětlit racionálně a nepřipisovat tomu nadpřirozené síly.

Druhá možnost, kterou citát nabízí, je žít život s vědomím, že všechno kolem nás je zázrak. Znamená to, že si uvědomujeme a ctíme krásu a jedinečnost každodenních událostí a projevů přírody. Tento přístup představuje otevřenost k magii života a schopnost vnímat a ocenit všechno kolem sebe jako něco neuvěřitelného.

Oba tyto přístupy mají své opodstatnění a každý z nás může zvolit, který z nich chce přijmout. První možnost nám umožňuje využít vědecké poznatky a racionalitu k objasnění světa okolo nás, což může být pro mnohé pohodlné a uspokojivé. Druhá možnost nám naopak otevírá cestu k údivu, vděčnosti a díkůvzdání za všechny malé a velké zázraky, které v našem životě zažíváme.

Citát od Alberta Einsteina nám tak připomíná, že každý máme volbu, jak budeme vnímat a prožívat svůj život. Ať už se rozhodneme pro vědecký přístup nebo pro víru v zázraky, je důležité si uvědomit, že každý okamžik a každá událost, kterou zažíváme, je jedinečná a hodna naší pozornosti a vděčnosti.

Související citáty

Kdyby došlo k nejhoršímu, koncentráky pro muslimy naštěstí budou, ne bohužel. Řekli si o to sami.
Martin Konvička

Čas posiluje přátelství a zeslabuje lásku.
Francouzské přísloví

Ušlechtilé činy mají tak velkou cenu proto, že jsou řídké.
Albert Camus

Musíte znát rozdíl mezi aktivy a pasivy a umět kupovat aktiva.
Robert Kiyosaki

Slova jsou jen slova.
Milan Kundera

Chtěla bych lidem vidět do očí, když jim zpívám.
Shakira

Manželství je závěrečný díl lásky.
George Sandová

Duchovní mistři všech tradic se už odedávna shodují v tom, že přítomný okamžik je bránou do sféry duchovna.
Eckhart Tolle

Svobodu si zasluhuje jen ten, kdo o ni každodenně bojuje.
Johann Wolfgang Goethe

Všichni bez ustání trpíme, včetně těch, kteří předstírají, že ne.
Charles Bukowski

Pravda je rodu ženského, protože je spíše krásná než praktická.
Terry Pratchett

Mezi cenzurou, dobrým vkusem a morální odpovědností je velmi tenká hranice.
Steven Spielberg

Když přijde na lásku, tak i ti nejinteligentnější lidé podnikají ty nejiracionálnější kroky. Nejlepší muži a ženy ze sebe kvůli ní dělají blby pořád dokola.
Woody Allen

Snaž se živé milovat tak jako mrtvé.
Carmen Sylva

Právě špatné svědomí funguje správně.
Jiří Žáček

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz