„Fantazie je důležitější než vědění.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Fantazie je schopností myslet a tvořit věci, které neexistují ve skutečnosti. Je to schopnost snít o něčem, co je nové a originální. Na druhou stranu, vědění je založeno na faktech, informacích a zkušenostech získaných skrze studium a výzkum. Je to schopnost rozumět a vysvětlit svět kolem nás.

Tento citát nám připomíná, že fantazie je klíčovým prvkem pro rozvoj a pokrok. Je to silná síla, která nás inspiruje k objevování nových možností a nekonvenčních řešení. Fantazie nám umožňuje překročit hranice toho, co již známe a otevřít se novým perspektivám.

Vědění je bezesporu důležité a nezbytné pro pochopení světa, ale fantazie je tím, co nás posouvá dopředu. Bez fantazie bychom se zdržovali v omezených oblastech a nedosáhli bychom pokroku. Fantazie nás vede k objevování, inovacím a kreativitě. Je to motor, který nás žene vpřed a umožňuje nám snít o lepší budoucnosti.

Vědění a fantazie nejsou v rozporu. Ve skutečnosti se vzájemně doplňují a mohou společně vést k velkým objevům a pokroku. Fantazie nám umožňuje přemýšlet o tom, co by mohlo být, zatímco vědění nám poskytuje nástroje a informace, které potřebujeme k dosažení našich cílů.

Celkově vzato, tento citát nás povzbuzuje, abychom si vážili a rozvíjeli naši fantazii. Je to důležitý prvek v našem myšlení a tvorbě, který může přinést nové a nečekané výsledky. Fantazie je silným nástrojem pro inovace a pokrok, který bychom neměli nikdy podceňovat.

Související citáty

Když pozoruji, jak jsou lidé zlí, nikdy se tomu nedivím, ale často se divím, že se nestydí.
Karolína Světlá

Ambice jsou posledním útočištěm před selháním.
Oscar Wilde

Člověk vyžene svou náturu dveřmi a ona vleze za ním oknem.
Honoré de Balzac

Kdyby tak nějaký Bůh řekl Věřte mi! a nikoli Věřte ve mě!
Stanisław Jerzy Lec

Slušnost je vlastnost, která nás nic nestojí, nejvýš někdy místo k sezení v tramvaji.
Carl Zuckmayer

Lidský rozum v zápalu věří i věcem temným.
Tacitus

Statečnost se nedá dělit na kousky. Buď je, nebo není.
Honoré de Balzac

Cicero není o nic pěknější jméno než Hrachovec.
František Vymazal

Život je jen lenošení.
Sándor Petöfi

Já se tady panu Daňkovi podívám na Ptáčka.
Jára Cimrman

Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy.
Nikola Tesla

Některé prokázané služby jsou tak velké, že je lze oplatit jedině nenávistí.
Alexandre Dumas st.

Jestli Bůh existuje, doufám, že má dobrou omluvu.
Woody Allen

I nejmenší krok je ve filozofii nesnadný.
Étienne Bonnot de Condillac

Čím viac miluješ, tým viac trpíš.
Henri Frédéric Amiel

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz