„Fantazie je důležitější než vědění.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Fantazie je schopností myslet a tvořit věci, které neexistují ve skutečnosti. Je to schopnost snít o něčem, co je nové a originální. Na druhou stranu, vědění je založeno na faktech, informacích a zkušenostech získaných skrze studium a výzkum. Je to schopnost rozumět a vysvětlit svět kolem nás.

Tento citát nám připomíná, že fantazie je klíčovým prvkem pro rozvoj a pokrok. Je to silná síla, která nás inspiruje k objevování nových možností a nekonvenčních řešení. Fantazie nám umožňuje překročit hranice toho, co již známe a otevřít se novým perspektivám.

Vědění je bezesporu důležité a nezbytné pro pochopení světa, ale fantazie je tím, co nás posouvá dopředu. Bez fantazie bychom se zdržovali v omezených oblastech a nedosáhli bychom pokroku. Fantazie nás vede k objevování, inovacím a kreativitě. Je to motor, který nás žene vpřed a umožňuje nám snít o lepší budoucnosti.

Vědění a fantazie nejsou v rozporu. Ve skutečnosti se vzájemně doplňují a mohou společně vést k velkým objevům a pokroku. Fantazie nám umožňuje přemýšlet o tom, co by mohlo být, zatímco vědění nám poskytuje nástroje a informace, které potřebujeme k dosažení našich cílů.

Celkově vzato, tento citát nás povzbuzuje, abychom si vážili a rozvíjeli naši fantazii. Je to důležitý prvek v našem myšlení a tvorbě, který může přinést nové a nečekané výsledky. Fantazie je silným nástrojem pro inovace a pokrok, který bychom neměli nikdy podceňovat.

Související citáty

Vlk, kterého slyšíš, je horší než skřet, kterého se bojíš.
John Ronald Reuel Tolkien

Člověk zabývající se myšlenkami destruktivní povahy poškozuje svou schopnost tvořivé imaginace.
Napoleon Hill

Nemyslí vůbec, a tak se mu nemůže stát, že by myslel špatně.
Antoine de Saint-Exupéry

Držte hlavu, trup a boky, aby odpovídaly centrální linii rovné, vzpřímené páteři.(o meditaci, Zápisky Paula Bruntona)
Paul Brunton

Zadlužení, to je stav mysli.
Alfred Capus

Kolik hloupostí napovídají lidé jen proto, že chtějí říct něco chytrého!
Voltaire

Lhostejnost je sebelítost – ne láska a ne život.
Guy Ballard

Odvážným přeje sám Bůh.
Publius Ovidius Naso

Čas je největším novátorem.
Francis Bacon

Láska, ktorá vraždí, je omnoho vyššieho radu, než tá, ktorá sa odohráva v posteli.
Guillaume Apollinaire

Vězení budována jsou z kamenů Zákona, Nevěstince z cihel Náboženství.
William Blake

Lidé zlí se nám dívají do očí, jen když lžou.
Jules Romains

Nikdy nejdu ven dokud nevypadám jako Joan Crawford – filmová hvězda. Pokud chcete vidět dívku od vedle, běžte vedle.
Joan Crawford

Jestliže potkáte ženu, která vám zůstala dlužná odpověď, dobře se jí podívejte do úst. Určitě přišla o jazyk.
William Shakespeare

Často zapomínáme, že lidé, s nimiž musíme žít, také musí žít s námi.
Lafayette Ronald Hubbard

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz