„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat.“

Autor: Albert Einstein
Témata: ,

Tento citát poukazuje na rozdíl mezi inteligencí a genialitou a jejich přístupem k řešení problémů. Průměrně inteligentní jedinci se snaží problémy aktivně řešit a hledají různé způsoby, jak dosáhnout cíle. Jsou schopni analyzovat situaci, hledat informace, přemýšlet logicky a aplikovat své znalosti a dovednosti.

Na druhou stranu, geniální jedinci se snaží vyhnout se problémům úplně. To neznamená, že jsou leniví nebo nezajímají se o výzvy. Jejich přístup je však odlišný. Jsou schopni předvídat problémy a bránit se jim tím, že se zaměřují na prevenci a předcházení jejich vzniku. Jsou inovativní a mají schopnost vnímat situace z jiné perspektivy, což jim umožňuje vidět možné problémy dříve, než se stanou skutečností.

Geniální jedinci často využívají své kreativity, představivosti a intuice, aby se vyhnuli situacím, které by mohly vést k problémům nebo komplikacím. Jsou schopni předvídat, jaké důsledky by mohly vzniknout z určitého rozhodnutí nebo akce a přizpůsobit se tomu. Tímto způsobem se snaží minimalizovat riziko a dosáhnout maximální efektivity.

Celkově lze tedy říci, že inteligentní jedinci jsou schopni efektivně řešit problémy, zatímco geniální jedinci mají schopnost minimalizovat jejich vznik a vyhnout se jim úplně. Oba přístupy jsou cenné a důležité v různých situacích.

Související citáty

Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak.
Friedrich Nietzsche

Mládí je strašné: je to jeviště, po kterém chodí na vysokých koturnech a v nejrůznějších kostýmech děti (prý nevinné!) a pronášejí naučená slova, jimž jen zpola rozumějí, ale jimž jsou fanaticky oddány.
Milan Kundera

Trpělivost vede k poznání.
Charlie Chan

Manžel je vlastně vždycky jen jakási náhražka milovaného muže, nikoliv muž sám.
Sigmund Freud

Konec práce je získání volného času.
Aristotelés

Je tolik věcí, které jsem chtěl udělat, místo toho tu jen sedím a stěžuju si na svůj nudný život.
Kurt Cobain

Člověk bez vědomí – svět v temnotě.
Baltasar Gracián

Mnoho lidí používá aroganci, aby zakryli svou vlastní nevědomost.
Robert Kiyosaki

Příčina, proč pro většinu žen přátelství tak málo znamená záleží v tom, že tak fádně chutná tomu, kdo okusil lásku.
François de La Rochefoucauld

Dokiaľ muž ženu miluje, rozpráva sa s ňou najmä o nej; keď ju prestane milovať, hovorí s ňou o sebe.
Johann Wolfgang Goethe

Ti zhloupnou, které štěstí příliš rozmazlí.
Publilius Syrus z Antiochie

V Anglii je občas zapotřebí zastřelit nějakého admirála k povzbuzení ostatních.
Voltaire

Komu hříchy odpustím, tomu zůstanou odpuštěny.
Ježíš Kristus

Civilizace má sklon kazit lidi, jako velká města kazí pobřeží.
Henri Frédéric Amiel

Naděje, byť malá, zelená se.
Dante Alighieri

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz