„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat.“

Autor: Albert Einstein
Témata: ,

Tento citát poukazuje na rozdíl mezi inteligencí a genialitou a jejich přístupem k řešení problémů. Průměrně inteligentní jedinci se snaží problémy aktivně řešit a hledají různé způsoby, jak dosáhnout cíle. Jsou schopni analyzovat situaci, hledat informace, přemýšlet logicky a aplikovat své znalosti a dovednosti.

Na druhou stranu, geniální jedinci se snaží vyhnout se problémům úplně. To neznamená, že jsou leniví nebo nezajímají se o výzvy. Jejich přístup je však odlišný. Jsou schopni předvídat problémy a bránit se jim tím, že se zaměřují na prevenci a předcházení jejich vzniku. Jsou inovativní a mají schopnost vnímat situace z jiné perspektivy, což jim umožňuje vidět možné problémy dříve, než se stanou skutečností.

Geniální jedinci často využívají své kreativity, představivosti a intuice, aby se vyhnuli situacím, které by mohly vést k problémům nebo komplikacím. Jsou schopni předvídat, jaké důsledky by mohly vzniknout z určitého rozhodnutí nebo akce a přizpůsobit se tomu. Tímto způsobem se snaží minimalizovat riziko a dosáhnout maximální efektivity.

Celkově lze tedy říci, že inteligentní jedinci jsou schopni efektivně řešit problémy, zatímco geniální jedinci mají schopnost minimalizovat jejich vznik a vyhnout se jim úplně. Oba přístupy jsou cenné a důležité v různých situacích.

Související citáty

Jsme impérium. Vytváříme si vlastní realitu.
Karl Rove

Vesmír je nekonečný. Rozkládá se od Aše po Lanžhot, ba ještě dál.
Valeriu Butulescu

Bez světel je to méně nebezpečné.
Kurt Cobain

Jsou knihy, při kterých si čtenář nemyslí nic.
František Vymazal

Žádný člověk by nesnesl život, kdyby znal hodinu své smrti.
Axel Munthe

Strasti z vlastní vůle nejvíc bolí.
Sofoklés

Nejméně svobodným člověkem je straník.
Napoleon Bonaparte

Jediná věc, která příjde na spícího člověka jsou sny.
Tupac Shakur

Komunismus je ateistické náboženství.
Osho

Před osudem člověk neuteče.
Vadim Zeland

Povolání je páteří života.
Friedrich Nietzsche

Štěstí jezdí po světě na praseti s rolničkama.
Karel Plíhal

Život se podobá ruletě.
Vadim Zeland

Vědomí vždy vytváří hmotu, nikdy ne naopak.
Jane Roberts

Přátelství jež nesvázala moudrost, může pošetilost snadno rozvázat.
William Shakespeare

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz