„Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Vynález je obvykle chápán jako nový a originální objev či řešení, které přináší inovaci do určité oblasti či problému. Nicméně, proces, kterým vynálezcové procházejí, často není tak jednoduchý. Citát nám připomíná, že vynálezci často překračují hranice toho, co je považováno za možné.

Většina lidí má tendenci být omezována představami o tom, co je možné a nemožné. Vynálezce však nemá taková omezení. Zatímco ostatní lidé vidí pouze překážky, vynálezce vidí příležitosti a věří, že může najít cestu k jejich překonání. Je to často díky tomu, že vynálezci nejsou omezováni předsudky, stereotypy a představami, které ostatní věří.

Dalším důležitým aspektem citátu je role bláznů. Blázen je často někdo, kdo je odlišný od ostatních a myslí jinak. Zatímco většina lidí vidí nesplnitelné překážky, blázen vidí příležitosti. Je to díky jejich odvaze a bezbřehé víře, že jsou schopni něco dosáhnout, co ostatní považují za nemožné.

Vynálezci často kombinují svou kreativitu, odvahu a odhodlání vytvořit něco nového a inovativního. Neomezují se předsudky a myšlenkami o tom, co je možné a nemožné. Jsou ochotni riskovat a experimentovat, aby dosáhli svých cílů. A právě díky tomuto mindsetu jsou schopni překonávat překážky, které ostatní považují za nepřekročitelné a tím vytvářejí vynálezy, které mění svět.

Související citáty

Jeden čeká, že se doba změní. Jiný pevně ji chytí a hned jedná!
Dante Alighieri

Ústřední úloha socialistické společnosti spočívá v překonání predátorské fáze lidské evoluce.
Albert Einstein

Zjistili jsme v slzách jed lacrimalin.
Vladimír Holan

Necítím potřebu být slavná.
Jessica Alba

V nouzi dá ti radu každý dobrý přítel, ale málokterý dá ti mouky pytel.
Karel Havlíček Borovský

Je neuvěřitelné, kolik lidí si do pokoje pověsí obraz elektrického křesla – zvlášť, když barva obrazu ladí s barvou závěsu.
Andy Warhol

Říkával, že v tom umí chodit, dokud v tom nezačal lítat.
Walter Sacher

Kdo by si od dětství nezvykl na svět, musel by z něj ztratit rozum. Stačil by jej zničit zázrak jednoho jediného stromu.
Christian Morgenstern

My, mužové, potřebujeme ke svému blahu žen a ženy zase krásné šaty.
Jerome Klapka Jerome

I dějiny mívají prázdniny.
František Vymazal

Jalová výřečnost vyplývá z toho, že lidé nemají dostatek ani lásky, ani slov.
Jonathan Swift

Pravda nemusí mít nutně oporu ve skutečnosti. Legendy a sny jsou stínové pravdy, které přetrvají dávno poté, co pouhá fakta zpráchnivějí a propadnou se do zapomnění.
Neil Gaiman

Období meditace má být pevně stanoveno nejen pravidelností, ale také spontánností.
Paul Brunton

Nezáleží na tom, co říkáte, ale jen na tom, co děláte: to pomáhá všem, kteří chtějí pochopit svět, přizpůsobit se, nalézt sebedůvěru a prorazit novou, svoji cestu.
Milan Zelený

Nikdo nechce zemřít. Dokonci ani ti, kteří se chtějí dostat do nebe, nechtějí umřít, aby se tam dostali.
Steve Jobs

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz