„Je-li nepořádek na stole odrazem nepořádku v mysli, co potom odráží prázdný stůl?“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát vyjadřuje zajímavou myšlenku, která se týká vztahu mezi naším fyzickým prostředím a naším vnitřním stavem mysli. Tvrdí, že nepořádek na stole je zrcadlem nepořádku v naší mysli. Znamená to, že pokud máme chaotický, nepořádný stůl, je pravděpodobné, že naše mysl je také plná chaosu a nepořádku.

Tento citát však jde ještě dále a klade otázku, co potom představuje prázdný stůl. Prázdný stůl je symbolickým vyjádřením absence jakéhokoli fyzického nepořádku. Může se zdát, že prázdný stůl je ideálním stavem, když nemáme na stole žádné věci. Avšak tento citát nám ukazuje, že prázdný stůl může také odrážet něco mnohem hlubšího – prázdnou mysl.

Prázdný stůl může naznačovat nedostatek myšlenek, zájmů nebo kreativity. Může znamenat, že nemáme žádné cíle nebo směr v životě. Tento citát nás vyzývá, abychom si uvědomili, že prázdný stůl je také nepříznivým stavem. Neznamená to, že bychom měli mít stůl plný nepořádku, ale spíše nás to povzbuzuje k tomu, abychom si udržovali organizovanou mysl a aktivně se zabývali svými myšlenkami a cíli.

Celkově tedy tento citát nás upozorňuje na důležitost vnitřního stavu mysli a jeho vliv na naše prostředí. Poukazuje na to, že nepořádek na stole může být jen vnějším projevem toho, co se děje v naší mysli. A naopak, prázdný stůl může být indikátorem nedostatku myšlenek a směru v našem životě.

Související citáty

Láska se nevysvětluje, jenom konstatuje.
Jean Dutourd

Když pánbůh dopustí, i motyka spustí.
České přísloví

Jen v mlčení je síla…
Saíd Abú

Nerozum je pro člověka z běd všech nejhorší!
Sofoklés

Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím.
Thomas Carlyle

Kdo zničil byť jeden předsudek, je dobrodincem lidstva.
Nicolas Chamfort

Nejlepší smrt má ten, kdo umíraje je oplakáván svými.
Seneca

Nikdo z nás by neměl říkat: tohleto by se mi nemohlo stát.
Menandros

A jedna poznámka ke slávistické obraně: „Tak takhle nějak vypadá chaos“
Jaromír Bosák

Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.
Oscar Wilde

Válečné přípravy bývají občas přerušovány – válkami.
Gabriel Laub

Mnohý se má za proroka, poněvadž ve své vlasti nic neplatí.
František Vymazal

Čas uzdravuje smutek a hádky.
Blaise Pascal

Kladná stránka je, že smrt je jedna z mála věcí, které se dají vykonávat v leže.
Woody Allen

Nejlepší výchovná metoda je obstarat dítěti dobrou matku.
Christian Morgenstern

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz