Je někdo tak moudrý, aby se poučil zkušenostmi druhých?

Témata:

Voltaire

François Marie Arouet (21. listopadu 1694, Paříž – 30. května 1778, Paříž), byl osvícenský francouzský filozof, básník a spisovatel. Je po něm pojmenován kráter Voltaire na Deimu, měsíci planety Mars.

Devět desetin moudrosti je – být moudrý včas.
Nikdo není moudrý, kdo není také statečný.
Starý slon ví, kde hledat vodu.
Stát se moudrým, to je maličkost. Je třeba umět skrývat svou hloupost.
Moudrý nedává všechna vejce do jednoho koše.
Nevím už, který moudrý člověk byl toho mínění, že na světě je pouze jedna dobrá žena. A radil, aby si každý ženatý muž myslil, že je to ta jeho.
Když jsem měl 20 let, myslel jsem si, že můj otec je idiot. Když jsem měl 30 let, občas jsem si myslel, že má docela pravdu. Když mi bylo 40 let, tak jsem si myslel, že to byl celkem moudrý chlap. A když jsem měl 50 let, řekl jsem si: kdyby tu tak byl a poradil mi!
Žádný moudrý člověk si nikdy nepřál být mladší.
Moudrý člověk je nejméně sám, když je sám.
..nevědomí nefilosofují a netouží státi se moudrými; a neboť právě v tom záleží zlo nevědomosti, že člověk, který není krásný a dobrý ani moudrý, si o sobě myslí, že je takový. Tak nikdo kdo necítí svého nedostatku, netouží po tom, čeho nedostatku necítí.
Nevážím si nikoho, kdo dnes není moudřejší než včera.
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale, ten, kdo ví, co je třeba.
Moudrý upadá v nevědomost, hádá-li se s nevědomcem.
Ten, kdo je stále moudrý, má smutný život.
Nikdo se nerodí moudrým.
O projektu

Nejlepší citáty a výroky slavných osobností. Naše sbírka momentálně obsahuje tisíce inspirativních myšlenek pro každý den od stovek autorů. Databázi neustále rozšiřujeme a vylepšujeme.

© 2020 www.nejlepsicitaty.cz