„Jediný prostředek, jak život snést, je považovat ho za krásný.“

Autor: John Lennon
Témata:

Citát od Johna Lennona nám připomíná důležitost pozitivního přístupu k životu. Lennon, známý britský hudebník a mírotvorce, nás povzbuzuje k tomu, abychom se snažili nalézt krásu a radost ve všech aspektech našeho života.

Tento citát nás upozorňuje na to, že život může být plný různých výzev, bolesti a nepříjemností. Ale pokud se dokážeme zaměřit na pozitivní aspekty a najít krásu v každodenním životě, můžeme si užít hlubokou spokojenost a štěstí.

Někdy může být obtížné najít krásu v okolním světě, zejména pokud se potýkáme s osobními obtížemi. Lennon nás však vyzývá, abychom se snažili vnímat život jako něco, co si zaslouží být oceňováno a milováno. Bez ohledu na okolnosti bychom měli hledat a oceňovat krásu v malých věcech, jako jsou příroda, umění, hudba a osobní vztahy.

Tento citát také odráží Lennonovu filosofii míru a lásky. Lennon věřil, že všechny problémy a konflikty ve světě by mohly být vyřešeny, kdybychom se naučili milovat a respektovat jeden druhého. Považovat život za krásný je proto také výzvou ke stavění mostů mezi lidmi, k vyhledávání společného porozumění a k vytváření harmonie.

Celkově řečeno, citát Johna Lennona nás povzbuzuje k tomu, abychom se snažili nalézt krásu a pozitivní stránky v životě, i když se to může zdát obtížné. Tímto způsobem můžeme nalézt hlubokou spokojenost a přispět k míru a harmonii ve světě.

Související citáty

Jen kdyby lidi nedělali pořád stejné a staré chyby, a zvykli si, že jeden druhého vždy šidí, bylo by na světě o tolik míň hádání, jenže ti lidi by nebyli lidi, kdyby neměli chyby, a ti, kteří by tu bez chyby zbyli, na co by tu vlastně byli a k čemu by tu vlastně žili bez chybování?
Jan Werich

Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!
Jan Werich

Mnoho lidí se bojí o svou pověst, ale málokdo se bojí svého svědomí.
Plinius starší

Pro život, ne pro školu se učíme.
Lucius Annaeus Seneca

Co je smyslem lásky? Měnit zlobu ve snášenlivost.
Anakreón

Co říká žena toužícímu milenci, může se napsat do větru a prudké vody.
Gaius Valerius Catullus

Kulka, která mě má zabít, nebyla ještě ulita.
Napoleon Bonaparte

Opravdová dokonalost není v tom, co člověk má, ale čím je.
Oscar Wilde

Společnost knih lze volit lépe než společnost lidskou. Tím spíše si mezi knihami vybírej přátele pro celý život.
Seneca

Jedna lež plodí druhou.
Publius Terentius Afer

Stáří je parazit vlastního mládí.
Karel Čapek

Sílu lásky dokazují jen konkrétní činy.
Johann Wolfgang Goethe

Vlna je pomíjivá. Věčný je jenom neklid moře.
Valeriu Butulescu

Všechno, co se činí z lásky, děje se mimo dobro a zlo.
Friedrich Nietzsche

Vaše současná realita nebo současný život je výsledkem vašich myšlenek.
Rhonda Byrne

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz