„Jediným způsobem, jak se ubránit rozporu mezi slovy a činy, je nic neříkat a nic nedělat.“

Autor: Pavel Kosorin
Témata:

Tento citát poukazuje na některé rozpory, které mohou nastat mezi tím, co lidé říkají a co skutečně dělají. Aby se člověk vyhnul možným rozporům mezi slovy a činy, mohl by se rozhodnout neprojevovat žádné názory nebo nečinit žádné kroky. Tímto způsobem by se vyhnul situacím, kdy jeho jednání nesouhlasí s tím, co řekl, a tak by se vyhnul možným konfliktům nebo kritice.

Nicméně tento přístup by mohl být zbytečně pasivní a nekonstruktivní. Komunikace a jednání jsou klíčovými aspekty mezilidských vztahů a dosahování cílů. Bez projevování svých názorů a nečinění kroků by se člověk zbavil možnosti komunikovat s ostatními, vyjadřovat své potřeby a cíle a dosahovat změn ve svém životě a ve společnosti.

Namísto toho by mohlo být užitečnější usilovat o konzistentnost mezi slovy a činy. To znamená, že člověk by měl dbát na to, aby to, co říká, odpovídalo tomu, co skutečně dělá. Tímto způsobem se buduje důvěra a integrita a člověk je schopen vyjadřovat své hodnoty a principy v praxi.

Pokud dojde ke konfliktu mezi slovy a činy, je to možností k sebereflexi a učení se z toho. Identifikace rozporů nám může ukázat oblasti, ve kterých potřebujeme pracovat na svém jednání nebo na vyjadřování našich potřeb a cílů.

Celkově je klíčem k vyváženému a autentickému životu snaha o soudržnost mezi tím, co říkáme a co děláme, a ochota se učit a zlepšovat se, abychom se vyhnuli zbytečným rozporům a dosáhli osobního růstu a integritu.

Související citáty

Milující ztrácí jasnozřivost pohledu na předmět své lásky.
Platón

Láska je hra s city a boj s rozumem.
Marcel Proust

Kdo říká sbohem, jakmile cesta ztemní, je nevěrný.
John Ronald Reuel Tolkien

Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih.
William Saroyan

Muži chodí na lov, ženy loví.
Victor Hugo

Že jsem se stal konstruktérem zbraní, za to dávejte vinu nacistům. Já jsem vždycky chtěl navrhovat zemědělské stroje.
Michail Kalašnikov

Dokázal jsem nepít…. Třeba když jsem spal…
George Best

Nemiluješ-li toho, kdo tě miluje, alespoň si ho važ více než sebe!
Giovanni Bosco

Nestejní se rodíme, ale stejní umíráme.
Lucius Annaeus Seneca

Pravda je rodu ženského, protože je spíše krásná než praktická.
Terry Pratchett

Ukázněnost je most mezi úmyslem a úspěchem.
Jim Rohn

Přístup je klíčem k úspěchu.
Pepper de Callier

Není jiného léku na lásku, než více lásky.
Henry David Thoreau

Štěstí je důvěra v lidi.
Miroslav Horníček

Člověk netuší, že to, co si přeje, nemusí dobývat, nýbrž že to může zkrátka dostat.
Vadim Zeland

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz