„Jisté je jedině to, že smrt nikdy nepřichází v očekávaném okamžiku.“

Autor: George Orwell
Témata:

Tento citát zdůrazňuje nevyzpytatelnou povahu smrti a její nepředvídatelnost. Smrt je neodvratnou součástí lidské existence, ale přestože víme, že někdy nastane, nemůžeme s jistotou určit, kdy přesně to bude. Můžeme se snažit předpokládat, připravovat se a plánovat, ale konečný okamžik je věcí neznámou.

Citát nám připomíná, že život je křehký a nejistý, a proto bychom měli žít každý den naplno a vážit si času, který máme. Neměli bychom odkládat důležité věci a důležité rozhodnutí na později, protože život nemusí poskytnout další šanci.

Také nás učí, že nemůžeme ovládat nebo kontrolovat čas smrti, a proto bychom se měli snažit žít tak, abychom byli připraveni a srovnáni s našimi životními hodnotami a cíli, kdykoli to nastane.

Celkově nám tento citát připomíná, že život je cenný dar, který máme, a je důležité žít s vděčností a uvědoměním si jeho křehkosti. Měli bychom být přítomní a žít svůj život tak, abychom neměli lítost nad tím, co jsme nestihli nebo neudělali, ať už přijde smrt kdykoliv.

Související citáty

Jestliže Bůh stvořil tenhle svět, udělal by dobře, kdyby své dílo poopravil.
Johann Wolfgang Goethe

Evropa očima amerického turisty: 3500 dolarů za tři týdny úplavice.
Woody Allen

Květiny a knihy jsou pro mnoho lidí právě tak nezbytné jako denní chléb.
Honoré de Balzac

Ctnost je pouze souladem soukromé vůle s veřejnou …
Jean Jacques Rousseau

Vlastenec musí být vždy připraven bránit svou vlast proti jeho vládě.
Edward Abbey

Ženy žijí déle než muži, protože mají to privilegium, že se starají víc o jiné než o sebe. Starost o sebe zkracuje život.
Dušan Radovič

Člověk musí hodně procestovat, aby poznal všechnu tu krásu, kterou může mít doma.
Johann Wolfgang Goethe

Porážka je matkou úspěchu.
Čínské přísloví

Budoucnost je konec konců zcela bez významu a důležitosti, pokud se dříve nebo později nestane přítomností.
Alan Watts

V manželství je třeba se někdy přít, neboť tak se vzájemně o sobě něco dozvíme.
Johann Wolfgang Goethe

Manželství je roub. Někdy se ujme – jindy ne.
Tristan Bernard

Opravdový úspěch vyrůstá na ruinách vašich neúspěchů.
Vadim Zeland

Tohle není republika, ale reality show.
Dominik Feri

Nejlepší věci v životě jsou zdarma.
John Goodman

Největší odvahu dokáže mladým lidem dávat jen láska.
Émile Zola

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz