„Kde blb, tam nebezpečno.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Citát můžeme chápat jako upozornění na to, že nebezpečí může vzniknout v situacích, kdy se objeví hloupé nebo nezodpovědné jednání. Werich nám tímto výrokem naznačuje, že přítomnost nekompetentních lidí může mít negativní dopad na okolí a způsobit problémy a rizika.

Tato myšlenka nám může sloužit jako upozornění na to, že je důležité pečlivě vybírat své spolupracovníky, přátele a partnery. Jestliže se v našem okolí nacházejí lidé, kteří nejsou schopni nebo nechtějí přemýšlet nebo jednat rozumně, může to ohrozit naše vlastní cíle a bezpečnost. Je proto nutné být obezřetní a vyhnout se situacím, kde bychom byli vystaveni nebezpečí způsobenému nerozvážným chováním druhých.

Tento citát také může připomínat, že sami nejsme imunní vůči vlastnímu blbosti. Werich nás upozorňuje na to, že nerozumné rozhodnutí nebo jednání může mít vážné následky nejen pro nás, ale i pro ty okolo nás. Je tedy důležité být si vědomi svých omezení a chybných postupů a snažit se je minimalizovat. Sami můžeme být zdrojem nebezpečí, a proto bychom měli být neustále ostražití a kritičtí k vlastnímu jednání.

Související citáty

Všechno v tomto světě začalo jedinou myšlenkou.
Rhonda Byrne

Oko za oko a svět bude slepý.
Mahátma Gándhí

Za vším hledej peníze.
Milton Friedman

Ideální žena je ta, která je vám věrná a zahrnuje vás péčí a něhou, jako kdybyste byl jejím milencem.
Marcel Achard

Milujeme, abychom milovali. Pro nic jiného.
Molière

Jenom jedna láska je stálá: nešťastná.
František Vymazal

Rozdíl mezi demokracií a diktaturou je v tom, že v demokracii nejdřív volíte a pak posloucháte rozkazy, zatímco v diktatuře neztrácíte s volbama čas.
Charles Bukowski

Nic není tak, jak je.
Friedrich Nietzsche

Nejlepší část krásy je to, co žádný obraz nemůže vyjádřit.
Francis Bacon

Jeden čeká, že se doba změní. Jiný pevně ji chytí a hned jedná!
Dante Alighieri

Jak chcete posilovat, když neznáte svoje slabiny?
Pavel Kosorin

Dnešní dítě potřebuje sofistikovanější vzdělání a to současný systém nezajišťuje.
Robert Kiyosaki

Vzdálenost nezabrání přátelství, může jen omezit jeho výkonnost.
Sókratés

Neexistuje žádný určitý okamžik smrti, dokonce ani v případě náhlé nehody.
Jane Roberts

I keď svet ide stále dopredu, mladí ľudia musia vždy začínať od začiatku.
Johann Wolfgang Goethe

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz