„Kdo chce říci pravdu, ať přenechá eleganci svému krejčímu.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát nám připomíná, jak důležité je středobodem našeho sdělení předat pravdu. Zároveň nám však naznačuje, že způsob, jakým tuto pravdu prezentujeme, by měl být elegantní a vkusný.

Beckett nám tímto citátem připomíná, že není jen samotný obsah, který je významný, ale také forma, jakou ho vyjádříme. Když máme něco důležitého říci, měli bychom to udělat s přesností a pečlivostí. Stejně jako krejčí šije elegantní a dobře padnoucí oblek, měli bychom se snažit o precizní předání naší pravdy.

Tento citát nám také připomíná, že naše slova mají velký vliv na to, jak jsme vnímáni ostatními. Podle Becketta bychom měli být vědomi toho, jaké dojmy a pocity mohou naše slova vyvolat. Při vyjadřování pravdy bychom měli využít jemnosti a elegance, abychom minimalizovali potenciální negativní dopady naše sdělení.

Beckett nám tímto citátem také připomíná, že sdělení pravdy může být náročné. Může vyžadovat odvahu a odhodlání. Když se rozhodneme sdělit něco, co je důležité, měli bychom to udělat s elegancí a důstojností, i když to může být náročné.

Celkově lze říci, že citát „Kdo chce říci pravdu, ať přenechá eleganci svému krejčímu.“ nám připomíná, že při vyjadřování pravdy bychom měli dbát na pečlivost, eleganci a důstojnost. Pravda je důležitá, ale způsob, jakým ji předáme, může mít zásadní vliv na to, jak bude vnímána a přijata ostatními.

Související citáty

Lidé, kteří jsou mnohem starší než vypadají, nebývají velmi rozumní.
František Vymazal

Dno myšlení je poseto křižovatkami.
Paul Valéry

Záští nezaniká záštím, ale láskou.
Buddha

Co je šeptem, to je s čertem.
České přísloví

Ženám láska oči otevírá, mužům zavírá.
Erich Maria Remarque

Člověk musí bojovat, aby žil lépe.
Lev Nikolajevič Tolstoj

Jestliže nebudeme hřešit slovem, brát si všechno osobně a vytvářet domněnky a jestliže uděláme vždy vše, jak nejlépe dovedeme, pak budeme mít krásný život.
Miguel Ruiz

Básníci jsou většinou lidé, kteří nic nezažili.
Hermann Hesse

Pamatujte si, že nevyhrává právník, který se nejlépe vyzná v právu, ale ten, kdo si svůj případ nejlépe připraví.
Napoleon Hill

Některé prokázané služby jsou tak velké, že je lze oplatit jedině nenávistí.
Alexandre Dumas st.

Řeka je cesta, kterou si přinejmenším nemůžeme splést.
John Ronald Reuel Tolkien

Palčivou touhu po bohatství nikdy nepřekonáme, aniž ji neukojíme; ti, kdo bohatství mají, trápí se nejenom touhou nabýti ještě většího majetku, nýbrž i strachem, že přijdou o to, co už mají.
Marcus Tullius Cicero

Pokora poskytuje každému, osamělému zoufalci, nejsilnější vztah k bližnímu, a to bezprostředně ovšem jen při naprosté a trvající pokoře, neboť jen ta je pravým jazykem modlitby a zároveň uctíváním i nejpevnějším spojením. Vztah k bližnímu je vztahem modlitby, vztah k sobě je vztahem usilování; z modlitby čerpáme sílu k usilování.
Franz Kafka

Měřítkem inteligence je schopnost měnit
Albert Einstein

Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.
Oscar Wilde

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz