„Kdo se nezlepšuje, přestává být dobrým.“

Autor: Oliver Cromwell
Témata:

Tento citát zdůrazňuje význam osobního růstu a zlepšování. Upozorňuje nás na to, že pokud nepracujeme na svém rozvoji a neustále se snažíme zlepšovat, můžeme postupně ztrácet svou dobrotu nebo schopnost být dobrými lidmi.

Zlepšování není jen o dosahování vnějších úspěchů nebo cílů, ale také o práci na sobě samých, na svých charakterových vlastnostech a hodnotách. Důležité je uznat, že nikdo není dokonalý a všichni jsme schopni se zlepšovat a růst.

Každý den můžeme udělat malé kroky směrem k osobnímu rozvoji. Můžeme pracovat na svém sebeuvědomění, empatii, laskavosti, soucitu a dalších pozitivních vlastnostech. Když se snažíme být lepšími verzemi sami sebe, můžeme přinést pozitivní změny nejen do svého života, ale také do životů ostatních lidí kolem nás.

Tento citát nám připomíná, že dobrým člověkem se nestáváme jen tak, ale že to vyžaduje trvalé úsilí a odhodlání k osobnímu růstu. Když se snažíme být lepšími lidmi, můžeme přispět k pozitivní změně ve světě a vytvářet harmoničtější a laskavější společnost.

Související citáty

Koho Bůh miluje, toho také křížem navštěvuje.
České přísloví

Pohotová odpověd je to, na co přijdeme až za 24 hodin.
Mark Twain

Poslouchejte ty, kteří mlčí.
Joseph Joubert

Ani celá armáda těch, kteří mluví, nezmůže jednoho, který jedná.
François de La Rochefoucauld

Lidé častěji mluví o tom, co mají na srdci, než o tom, co mají na svědomí.
Milan Růžička

Můžu říci, že jsem svému ideálu nezůstal nic dlužen.
Karel Čapek

Žena pojímá celkem politiku stejně konkrétně jako věci života; muž pokud nevytlouká z politiky přímo zisk, je s to pojímat ji s dogmatickým fanatismem jako nějakou teologickou otázku.
Karel Čapek

Pec pro své nepřátele nerozpaluj tak, aby ses sám nespálil.
William Shakespeare

Když ti vadí horko, nemotej se v kuchyni.
Harry S. Truman

Když člověk někde žije, musí dřív nebo později ochutnat místní výrobky.
Graham Greene

Chování je zrcadlo, v němž každý ukazuje svoji povahu.
Johann Wolfgang Goethe

Moucha chce být také ptákem.
Německé přísloví

Všecko na čas, pravda na věky.
Boleslav Jablonský

Manželé se vždy dovídají o milostných pletkách svých žen jako poslední v rodině.
André Brie

Premiéra je nejhorší představení. Proto o ní kritici píší.
Karel Čapek

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz