„Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát, který je připisován slavnému vědci Albertu Einsteinovi, nám připomíná důležitost přípravy a plánování před samotným řešením problému. Podle této filozofie by měla většina času být věnována pochopení a studiu problému, než samotnému hledání řešení.

První část citátu se zaměřuje na studium problému. Einstein zdůrazňuje, že je důležité se do hloubky seznámit s daným problémem, porozumět jeho povaze a příčinám. Pouze skrze pečlivou analýzu můžeme získat hluboké a relevantní informace, které nám umožní najít nejefektivnější řešení.

Druhá část citátu se zabývá analýzou problému. Před samotným řešením je důležité si vytvořit jasný přehled o všech faktorech, které ovlivňují daný problém. Analýza nám umožňuje rozložit problém na menší části a identifikovat klíčové body, na které se můžeme zaměřit. Tímto způsobem můžeme získat lepší přehled o situaci a najít nejvhodnější strategii pro jeho řešení.

Poslední část citátu zdůrazňuje, že samotné řešení by mělo být rychlé a efektivní. Po pečlivém studiu a analýze bychom měli být schopni rychle identifikovat nejlepší možnost a aplikovat ji. Tímto způsobem je možné vyhnout se ztrátě času a energie na zbytečné pokusy.

Celkově lze říci, že tento citát nás učí, že úspěšné řešení problému vyžaduje především důkladnou přípravu a porozumění problému, a teprve poté jeho rychlé a efektivní řešení.

Související citáty

Genialita je 1 % inspirace a 99 % potu.
Thomas Alva Edison

Když mi bylo deset, tak jsem natáčel reklamy na fotoaparáty.
Ian Somerhalder

Češi jsou národ prosíravý…
Jára Cimrman

Vystrnadit ze života neznamená vyhýbat se něčemu, nýbrž to ignorovat.
Vadim Zeland

Myslím, že sériová monogamie mluví za vše.
Tracey Ullman

Ambice jsou posledním útočištěm před selháním.
Oscar Wilde

Humor byl vždycky zbraň. Chcete někoho napadnout? Dělejte si z něj legraci.
Alan King

Neuloví-li medička do šestého semestru nějakého doktora, musí se sama stát doktorkou.
Robert Lembke

Činnost vždy překoná nečinnost.
Robert Kiyosaki

Meditace je jazykem pro rozmlouvání s Bohem.
Sri Chinmoy

Bylo by možné rodit vychované děti, kdyby byli vychovaní jejich rodičové.
Johann Wolfgang Goethe

Nové koště dobře mete.
České přísloví

Deklarace o vytvoření SSSR nebyla ničím jiným než otevřeným a přímým vyhlášením války celému ostatnímu světu.
Viktor Suvorov

Lidé si příliš často stěžují na to, že nic se svým životem neudělali, a pak čekají na někoho, kdo jim řekne, že to tak není.
Charles Bukowski

„Po dokončení filmu jsem už neměl bolesti zad a nechtěl jsem udeřit manželku jen proto, že je žena. Když jsem se radil se svým lékařem, jestli bych měl s Monroe ještě točit,řekl mi,že jsem dost starý a bohatý než abych to riskoval.“ (režisér Billy Wilder po dokončení Někdo to rád horké)
Marilyn Monroe

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz