„Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát, který je připisován slavnému vědci Albertu Einsteinovi, nám připomíná důležitost přípravy a plánování před samotným řešením problému. Podle této filozofie by měla většina času být věnována pochopení a studiu problému, než samotnému hledání řešení.

První část citátu se zaměřuje na studium problému. Einstein zdůrazňuje, že je důležité se do hloubky seznámit s daným problémem, porozumět jeho povaze a příčinám. Pouze skrze pečlivou analýzu můžeme získat hluboké a relevantní informace, které nám umožní najít nejefektivnější řešení.

Druhá část citátu se zabývá analýzou problému. Před samotným řešením je důležité si vytvořit jasný přehled o všech faktorech, které ovlivňují daný problém. Analýza nám umožňuje rozložit problém na menší části a identifikovat klíčové body, na které se můžeme zaměřit. Tímto způsobem můžeme získat lepší přehled o situaci a najít nejvhodnější strategii pro jeho řešení.

Poslední část citátu zdůrazňuje, že samotné řešení by mělo být rychlé a efektivní. Po pečlivém studiu a analýze bychom měli být schopni rychle identifikovat nejlepší možnost a aplikovat ji. Tímto způsobem je možné vyhnout se ztrátě času a energie na zbytečné pokusy.

Celkově lze říci, že tento citát nás učí, že úspěšné řešení problému vyžaduje především důkladnou přípravu a porozumění problému, a teprve poté jeho rychlé a efektivní řešení.

Související citáty

Když mi bylo deset, tak jsem natáčel reklamy na fotoaparáty.
Ian Somerhalder

Kde se dva bijí, tam má třetí šanci být odsouzený za křivé svědectví.
Alfred Hitchcock

Být sám sebou! Ale stojím já sám za to?
Paul Valéry

Jen malý vliv má na moudrého člověka náhoda, největší a nejhlavnější věci spravoval a po všechen čas v životě spravuje a bude spravovat rozum.
Epikúros

Zdravý rozum se nedá podchytit statisticky.
George Orwell

Kdybychom poznali, kolik toho protrpí jiní, nežalovali bychom na svoje utrpení.
Henri Frédéric Amiel

Moc, která pochází z lásky národů, je nepochybně největší.
Jean Jacques Rousseau

S vyvýšeného místa lze ovládnout všechny lidské malichernosti.
Jules Verne

Když jste si jistý tím, kdo jste, a pevně se toho držíte, zamotáte hlavu spoustě lidí.
Bob Dylan

Doktor říká: Zhubněte a zesílíte.
Valeriu Butulescu

Tajemství, jak sklidit největší plody a největší požitek z bytí, zní: žít nebezpečně:
Friedrich Nietzsche

Moudrý je moudrý jen proto, že miluje. A ten, kdo je hloupý, je hloupý jen proto, že si myslí, že lásku může pochopit.
Paulo Coelho

Znej míru v lásce, ať je stálá: chybí, kdo otálí, i ten, co cválá.
William Shakespeare

Za peníze si může člověk všechno dopřát.
George Samuel Clason

Faleš je tím nejhorším zločinem.
Kurt Cobain

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz