„Když rozum nad něčím zůstane stát, o to rychleji se pak rozběhne. Rozum, který zůstane stát, je v pořádku. Nesmí si lehnout.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Tento citát od Jana Wericha nabízí zajímavé a hluboké pochopení lidského rozumu a jeho schopnosti pokročit a růst. Werich nám říká, že když se náš rozum zastaví na nějaké myšlence nebo problému, pak po chvíli úvahy a přemýšlení má tendenci se rozjet rychleji a efektivněji.

Werichova myšlenka naznačuje, že zastavení rozumu na určitém místě je přirozeným procesem, který následuje při řešení složitých otázek nebo problémů. Někdy musíme zastavit a zamyslet se nad situací, abychom získali lepší perspektivu nebo lépe porozuměli danému tématu. To znamená, že zastavení rozumu není nutně špatné, ale spíše nezbytné pro další růst a pokrok.

Werich zdůrazňuje, že rozum, který zůstane stát, je v pořádku. To znamená, že není potřeba se obávat, že se náš rozum zablokuje nebo selže. Přirozené zastavení je součástí procesu myšlení a vnitřního růstu. Je důležité si uvědomit, že i když se rozum zastaví, neznamená to, že je něco špatně nebo že jsme selhali. Je to jen příležitost k odpočinku a přehodnocení situace.

Nicméně, Werich zdůrazňuje také důležitost toho, aby si rozum nelehl. To naznačuje, že bychom neměli zůstat v zastaveném stavu příliš dlouho, ale měli bychom se pokusit se znovu rozjet a pokračovat v našem myšlení a jednání. Je to jako když se náš vnitřní stroj zahřeje a poté je připraven k dalšímu pohybu.

Celkově vzato, Werichův citát nám připomíná, že zastavení rozumu je přirozenou součástí procesu myšlení a růstu. Je to příležitost k přehodnocení a odpočinku, ale také výzva k opětovnému rozjetí a pokračování v našem myšlení a jednání. Je to jen další fáze na cestě k poznání a pokroku.

Související citáty

Optimismus byl vždy zachráncem lidstva.
Dante Alighieri

Vyrostl jsem. A přesto jsem nedokázal uvěřit, že otec je smrtelný.
Valeriu Butulescu

I ten nejstrašnější život je pořád krásnější, než ta nejkrásnější smrt.
Johannes Mario Simmel

Chcete-li využívat síly vděčnosti, musíte ji praktikovat.
Rhonda Byrne

Víra není bezprostřední popud srdce, nýbrž paradox života.
Sören Kierkegaard

Hledám novou energii, která jednou musí opět nastolit harmonii s přirozeným řádem věcí. To je můj program.
Viktor Schauberger

Humor je jisté vidění světa, je to umění vidět svět.
Karel Čapek

Člověk žasne, co lidé nadělají, jen aby nemuseli pracovat.
Guillaume Apollinaire

Víra, která není než dětskou pověrou, která nikdy nepoznala pochybnosti, která neuznává vědu, která nectí, nechápe a nestrpí odchylné přesvědčení, to je víra hlouposti a nenávisti, matka všech fanatismů.
Henri Frédéric Amiel

Jsem římský císař, a jsem nad gramatikou.
Zikmund Lucemburský

Hollywood je místo, kde vám zaplatí tisíce dolarů za polibek, ale za vaši duši nabídnou jen padesát centů.
Marilyn Monroe

Lidé nechtějí od života žádat mnoho, protože se bojí prohry. Kdo však touží svádět dobrý boj, musí pohlížet na svět jako na nesmírný poklad, který tu čeká, aby byl dobyt.
Paulo Coelho

Poezie je psána lidmi, kteří zmeškali vlak. Nějak se utěšují psaním poezie o lásce, a lásku neznají.
Osho

Hrdinové dnešní etapy nebudou politici, ale podnikatelé.
Václav Klaus

Podvědomí je nesmírně moudré a zná odpověď na každou otázku. Nemá však žádné logické námitky a nepouští se s člověkem do sporů.
Joseph Murphy

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz