„Kope si hrob, takže se rozhodně nedá říct, že by nemyslel na budoucnost.“

Autor: Pavel Kosorin
Témata:

Tento citát naznačuje, že i když někdo kopí svůj hrob, což je čin spojený s přípravou na smrt, tak tím dokazuje, že myslí na budoucnost. I když to může znít paradoxně, znamená to, že člověk jedná zodpovědně a plánuje i pro dlouhodobé důsledky. I když současně činí něco smrtelně vážného, jako je kopání hrobu, tím projevuje úmysl a zodpovědnost, a tedy myslí na to, co následuje po jeho životě.

Celkově lze tedy tento citát chápat jako poučení, že je důležité myslet na budoucnost a jednat s ohledem na dlouhodobé následky svých činů, ať už jsou to přípravy na smrt nebo jiné aspekty života.

Související citáty

Pochopení smyslu existence této iluze jí propůjčuje dojem vážnosti.
Pat Rodegast

Pohrdám všemi médii.
Bobby Fischer

Délka filmu by měla být přímo úměrná objemu lidského močového měchýře.
Alfred Hitchcock

Poražení jsou ti, kteří přijmou porážku.
Charles de Gaulle

Plevel vyroste tam, kde zůstal sebemenší zbytek jeho kořenů.
George Samuel Clason

První člověk, který připadl na to, aby si ohradil kus půdy a řekl: Toto je moje!, a který našel lidi tak prostoduché, že tomu uvěřili, byl skutečným zakladatelem občanské nerovnosti. Kolik zločinů, vále a vražd, kolik běd a hrůz by býval ušetřil lidstvu ten, kdo by byl vyrval ty kolíky nebo zasypal ten příkop a vzkřikl ke svým bližním: Chraňte se poslouchat tohoto podvodníka! Jste ztraceni, zapomenete-li, že plody země patří všem a země že není ničí.
Jean Jacques Rousseau

Mám raději pohodlnou neřest, než únavnou ctnost.
Molière

U nás nastalo jakoby jakési sucho v oboru moudrosti.
Platón

Svobodný je jenom člověk, v jehož životě je láska.
Paulo Coelho

Humor je vážná věc.
Miroslav Horníček

Lidský duch je velice křehký a nepostupuje nikdy přímo stezkami rozumu božího.
Umberto Eco

Znalosť príčin je skutočná veda.
Francis Bacon

I žena chce svět lepší a jinačí a žena jen pláče, když ruce jí na to nestačí.
Jiří Wolker

Když teď všude čtu tolik špatného o kouření, tak uvažují, že přestanu číst.
Winston Churchill

Co nám udělá stáří, když jsme dva?
Stendhal

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz