„Lidé, kteří všechno vidí černě, nevidí daleko.“

Autor: Kurt Tackmann
Témata:

Tento citát zdůrazňuje důležitost optimismu a pozitivního přístupu k životu. Osoby, které vnímají všechny situace a výzvy pouze v negativním světle a očekávají jen špatné výsledky, jsou často náchylné k omezenému a krátkozrakému uvažování. Když se neustále soustředí jen na problémy, nemohou vidět potenciál pro lepší budoucnost nebo možnosti, které mohou existovat za temným okamžikem.

Na druhou stranu, ti, kteří mají pozitivní pohled na věci a dokážou vidět i výzvy jako příležitosti pro růst a změnu, mají tendenci vidět daleko. Otevírají si cestu k novým možnostem a rozšiřují své obzory. Takoví lidé jsou schopni se s větší nadějí a odvahou vyrovnat se s obtížemi a neohlížet se jen na nepříznivé okolnosti.

Citát nám připomíná, že způsob, jakým vidíme svět, má zásadní vliv na naše chování a rozhodnutí. Jestliže se naučíme přistupovat k životu s optimismem a otevřeností, můžeme dosáhnout větších úspěchů a naplnění, protože budeme schopni vidět věci daleko za horizontem okamžitého zklamání nebo neúspěchu.

Související citáty

Člověk je temný tvor. Neví, odkud jde, ví málo o světě a nejméně o sobě.
Johann Wolfgang Goethe

Víkendové předreprezentační prvoligové kolo se zachovalo k fandovské obci hodně macešsky. Gólů bylo k vidění asi tolik, jako mandarinek v létě v socialistickém Československu.
Jaromír Bosák

Nenásilí je dobrá politika, pokud to podmínky dovolí.
Nelson Mandela

Snažil jsem se oživit naši minulost, přiblížit k jasnějšímu názoru a porozumění. Nečinil jsem tak jako snílek, který má oči jen do minulosti obráceny a nedbá těžkého zápasu svého národa v době nynější. Právě proto, že jsem s celou duší prožíval ten boj, cítil jsem, že také třeba pohlédnout do naší minulosti, neboť dnešku plně nerozumí, kdo nezná včerejšku.
Alois Jirásek

Čím větší muž, tím hlubší jeho láska.
Leonardo da Vinci

Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry

Oči z ohně, chřípí ze vzduchu, ústa z vody, vous ze země.
William Blake

Jsou okamžiky – je to cosi, co trvá jen pět, šest vteřin – kdy cítíte pojednou přítomnost věčného souladu. Úkaz ten není ani pozemský, ani nebeský, je to jasný a nesporný pocit. Zdá se vám pojednou, že jste ve styku s celou přírodou, a řeknete si: ano, to je pravda.
Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Přijetí reality je základním aspektem odpuštění.
Eckhart Tolle

Je zábavnější být pirátem, než se připojit k námořnictvu.
Steve Jobs

Jediný způsob, jak nebýt odloučen od ostatních, je koneckonců dobré svědomí.
Albert Camus

Proti krásné ženě, která mlčí, nelze nic namítat.
Thomas Mann

Když ti vadí horko, nemotej se v kuchyni.
Harry S. Truman

Koho včera oběsili, k tomu se dnes modlí.
České přísloví

Až, až příliš štěstí mnohým dá, nižádnému dosti.
František Ladislav Čelakovský

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz