„Lidé, staň te se už dospělými.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Často se říká, že dospělost je doba života, která přináší odpovědnost a zralost. Citát „Lidé, staňte se už dospělými“ lze chápat jako výzvu k tomu, abychom přijali své závazky a začali jednat zodpovědně. Během dospívání se učíme, jak přijmout své rozhodnutí a následky, které s nimi souvisí. Dospělost je fází života, kdy již nejsme závislí na ostatních a musíme se sami postarat o své potřeby a povinnosti.

Stát se dospělým znamená mít schopnost převzít kontrolu nad svým životem. To zahrnuje přijetí odpovědnosti za své činy, plánování budoucnosti a řešení problémů. Dospělost je také spojena s emocionální a mentální zralostí, schopností rozlišovat mezi správným a špatným, a vyvíjet se jako jedinec. Je to proces, který vyžaduje vědomé rozhodování a učení se z vlastních chyb.

Citát může být také vnímán jako povzbuzení k tomu, abychom se vymanili z nezodpovědných nebo nezralých postojů. Dospělost nám dává možnost překročit hranice dětství a stát se samostatnými jedinci. Tím, že se staneme dospělými, se můžeme vymanit z pasivní role a přijmout aktivní účast ve světě kolem nás. Je to výzva k tomu, abychom se naučili brát si život ve vlastní ruce a být zodpovědnými za své činy.

Související citáty

Hned při založení Divadla Járy Cimrmana jsme se shodli, že nebudeme dělat satiru.
Ladislav Smoljak

Všechno souvisí se vším!
Vladimir Iljič Lenin

Bída není instituce nebo třída, nýbrž neštěstí…
Karel Čapek

Lež stejně jako olej plave na povrchu pravdy.
Henryk Sienkiewicz

Nedůslednost je to jediné, v čem jsou lidé důslední.
John Steinbeck

Jsem velmi spontánní a upovídaná. Na tváři mám pořád úsměv a jsem šťastná.
Candelaria Molfese

Osoba, která nebyla nikdy podvedena nemůže být dobrým přítelem.
Joseph Joubert

Budu psát haiku, jen když Japonci budou psát doiny.
Valeriu Butulescu

Recese je, když soused ztratí práci. Deprese je, když ji ztratíte vy.
Ronald Reagan

To německé prase musí jít na porážku.
Winston Churchill

Láska je hnutí, které nutí, dva lidi do blbnutí.
Neznámý autor

Týž člověk, s týmž rozumem, byv vychován od svého dětství mezi Francouzi nebo Němci, stává se jiným, než kdyby byl vždy žil mezi Číňany nebo Kanibaly.
René Descartes

Muž má zmoudřet do třiceti a zbohatnout do čtyřiceti, jinak nemůže nic čekat od života.
Honoré de Balzac

S poctivostí nejdál dojdeš.
České přísloví

Když se později chtěli věnovat politické dráze, chlapci sedávali u dveří radnice, a dříve, než se mohli stát účastníky jednání senátu, byli jeho pozorovateli… Na příkladech, což je nejlepší způsob poučování, se jinoši seznamovali s tím, jakou moc mají úředníci a jaká práva ostatní občané, kde je nutné ustoupit a kde trvat na svém, a vůbec se všemi dovednostmi senátorskými.
Plinius mladší

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz