„Lidé, staň te se už dospělými.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Často se říká, že dospělost je doba života, která přináší odpovědnost a zralost. Citát „Lidé, staňte se už dospělými“ lze chápat jako výzvu k tomu, abychom přijali své závazky a začali jednat zodpovědně. Během dospívání se učíme, jak přijmout své rozhodnutí a následky, které s nimi souvisí. Dospělost je fází života, kdy již nejsme závislí na ostatních a musíme se sami postarat o své potřeby a povinnosti.

Stát se dospělým znamená mít schopnost převzít kontrolu nad svým životem. To zahrnuje přijetí odpovědnosti za své činy, plánování budoucnosti a řešení problémů. Dospělost je také spojena s emocionální a mentální zralostí, schopností rozlišovat mezi správným a špatným, a vyvíjet se jako jedinec. Je to proces, který vyžaduje vědomé rozhodování a učení se z vlastních chyb.

Citát může být také vnímán jako povzbuzení k tomu, abychom se vymanili z nezodpovědných nebo nezralých postojů. Dospělost nám dává možnost překročit hranice dětství a stát se samostatnými jedinci. Tím, že se staneme dospělými, se můžeme vymanit z pasivní role a přijmout aktivní účast ve světě kolem nás. Je to výzva k tomu, abychom se naučili brát si život ve vlastní ruce a být zodpovědnými za své činy.

Související citáty

Kořenem všeho zla je nedostatek peněz.
George Bernard Shaw

Všechny srovnává smrt. Nerovni se rodíme, rovni umíráme.
Seneca

Jakmile jde o peníze, jsou všichni lidé stejného náboženství.
Voltaire

Člověk není nikdy tak směšný vlastnostmi, které má, jako těmi, které předstírá.
François de La Rochefoucauld

Staří mládence jsou muži, kteří vědí, jak malá je šance najít v ústřici perlu.
Bill Slater

Uvnitř každého člověka byste měli vidět padlého anděla.
Pat Rodegast

Ušlechtilé činy mají tak velkou cenu proto, že jsou řídké.
Albert Camus

Pozornost, spojení a osvícení utvářejí koncentraci (Samjama).
Šrí Pataňdžali

Životu se dá rozumět jenom zpětně – ale musí se žít dopředu.
Sören Kierkegaard

Máme skutečné nepřátele na světě. Tito nepřátelé musí být nalezeni a poraženi.
Barack Obama

Smrt by měla být klidným přitakáním, láskyplným rozloučením se starými púřáteli, se světem. Neměla by v ní být obsažena ani stopa tragédie.
Osho

Poslední slova jsou pro hlupáky, kteří toho ještě neřekli dost.
Karl Marx

Někde hluboko uvnitř mě je slušný člověk, jen prostě není k nalezení.
Eminem

Mnozí zakrývají své tenké vědění tlustými knihami.
František Vymazal

Fantazie, to není představovat si, co věci nejsou, ale udělat něco, co by mohly být.
Karel Čapek

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz