„Lidská touha se upíná k poznání, které by bylo tak či onak zajištěno.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Lidská touha po poznání je zakořeněna v naší povaze a je jednou z hlavních hnacích sil naší existence. Toužíme poznat svět kolem sebe a porozumět jeho zákonitostem. Tato touha je hluboce zakotvena ve všech oblastech lidského života – ve vědě, filozofii, umění, náboženství a tak dále.

Poznání, které by bylo zajištěno, znamená, že bychom měli jistotu a důvěru v to, co víme. Toužíme po pevných základech a jistotě ve svých poznatcích. Chceme mít jistotu, že naše poznání je pravdivé a spolehlivé. Tento citát nás upozorňuje na fakt, že lidská touha po poznání není pouze o získávání informací, ale také o hledání jistoty a pravdy.

Albert Einstein, slavný fyzik a vědec, který stál za teorií relativity, nám tímto citátem připomíná, že lidská touha po poznání je základním a neodmyslitelným rysem naší existence. Bez této touhy bychom ztratili motivaci a zájem o svět kolem nás. Pojmenování Alberta Einsteina jako autora citátu poukazuje na to, že poznání a věda byly pro něj zásadním prvkem života.

Související citáty

Všechny síly a schopnosti člověka nejsou ničím jiným, než výsledkem jeho předcházejícího konání a zároveň příčinou jeho budoucího osudu.
Helena Blavatská

Člověk není poražen, je-li sražen k zemi. Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Zig Ziglar

Kdo hněv svůj podmaňuje, statečnost dokazuje.
Ruské přísloví

Sólista musí prokázat démonický lesk, drama, musí se projektovat do velkého prostoru. To jsou naprosto odlišné vlastnosti než u komorního hráče.
Shirley Brillová

Láska k lidem je vždy komplikovaná sebeláskou.
Jean-baptiste André Godin

Nikdo nechce, aby Spojené státy neplnily své závazky.
Barack Obama

Pes se liší od člověka tím, že svého sobectví neskrývá.
František Vymazal

Bourboni se ničemu nenaučili a nic nepochopili. Jsou nepoučitelní. Jen blázen dělá stejnou chybu dvakrát.
Napoleon Bonaparte

Léčebné meditace je nezbytné opakovat často a s neochvějnou vírou.
Edgar Cayce

Paprsky mužského pohledu mají zřejmě dráždivý účinek na panenské tváře ve venkovských obvodech.
Thomas Hardy

K největším radostem zralého věku patří setkání se čtyřicetiletými ženami, s nimiž jsme se neoženili, když nám bylo dvacet.
Yves Montand

Život je pohyb. Aristotelés
Aristotelés

Pamatujte, že neexistuje malý projev laskavostí. Každý projev vyvolá lavinu, jež nemá logického konce.
Rhonda Byrne

Co je smyslem lásky? Měnit zlobu ve snášenlivost.
Anakreón

Zřídkakdy pozorujeme vážnější tváře než při čtení jídelních lístků.
František Vymazal

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz