„Ne dokonalost, nýbrž nedokonalost charakterizuje vesmír.“

Autor: Albert Einstein
Témata: ,

Vesmír, jak ho známe, je plný rozmanitosti a neustálých změn. Každá část vesmíru, od jednotlivých galaxií až po malé částice, má svou vlastní nedokonalost. Tato nedokonalost je základem pro vznik a evoluci všeho, co existuje. Bez nedokonalosti by nebylo žádné posunutí, žádný růst a žádný vývoj.

Dokonalost je představována jako stav, kdy všechno je bez chyby, bez nedostatku. Ale v přírodě, v našem vesmíru, není dokonalost nikdy dosažena. Každá galaxie, každá hvězda, každá planeta má své nedokonalosti, které ji odlišují od ostatních. Tyto nedokonalosti jsou zdrojem krásy a jedinečnosti.

Nedokonalost je také hnací silou pro vývoj a pokrok. Je to nedokonalost, která nás motivuje hledat nové způsoby a řešení. Je to nedokonalost, která nás nutí neustále se zlepšovat a růst. Bez nedokonalosti bychom byli uvězněni v stagnaci a neměli bychom možnost objevovat a poznávat nové věci.

Vesmír je tedy charakterizován nedokonalostí, která je zároveň zdrojem jeho krásy a evoluce. Nedokonalost je přirozenou součástí všeho, co existuje, a je třeba ji přijmout a ocenit. Bez ní bychom neměli možnost se rozvíjet a objevovat nové hranice našeho poznání.

Související citáty

Jenom posvátných věcí stojí za to se dotýkat.
Oscar Wilde

Přátelé nás kazí, přimhuřují nad námi oči a odpouštějí nám. K úspěchu v životě potřebujeme několik dobrých nepřátel.
Dušan Radovič

Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.
Dalajláma

Úcta k člověku, láska k bližnímu má být konstruktivní silou, a nikterak filantropickou slabostí.
Josef Čapek

Pavlovovo tvrzení: Po každém zvonění má publikum znovu chuť na divadlo.
Stanisław Jerzy Lec

Lež je velmi smutná náhražka za pravdu, je však jediná, kterou se dodnes podařilo najít.
Elbert Hubbard

Mám rád muže s budoucností a ženy s minulostí.
Oscar Wilde

Mír tomu, kdo poslouchá.
Kara Mustafa

Láska spočívá v tom, dokázat se smířit s nedostatky toho druhého.
Benjamin Franklin

Naprostá čistota vede k průhlednosti. Musel jsem se ušpinit, abych se zviditelnil.
Valeriu Butulescu

Hmotné já a duchovní já se nemohou nikdy setkati. Jedno z těchto dvou však musí zmizeti, neboť pro obě není místa.
Helena Blavatská

Zdravé telo je hostiteľ, chromé žalárnik.
Francis Bacon

Drzé čelo lepší než poplužní dvůr.
České přísloví

Možná, že nám chemici zjistí i chemické složení talentu. Zatím o talentu víme jen to, že se neodpouští. Ale co je to talent? Boží dar, třetí noha, vadný genetický kód? Podstatná je především práce na talentu. Nic není zadarmo.
Jiří Žáček

Proč bychom na všem na světě nebrali účast? Alespoň tolik, jak můžeme, a dokud můžeme.
Henrik Ibsen

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz