„Nebojujte jen proto, abyste vyhrál. Bojujte především proto, abyste se nedal.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Bojovat znamená čelit výzvám a překonávat překážky. Často se zaměřujeme na konečný výsledek, na to, zda jsme vyhráli nebo prohráli. Nicméně tento citát nás vyzývá k přehodnocení našeho pohledu na boj. Místo toho, abychom se soustředili jen na vítězství, je důležité, abychom neztratili odhodlání a vůli bojovat, bez ohledu na to, jaké jsou výsledky.

Bojování má mnohem hlubší význam než jen dosažení vítězství. Je to o tom, jak se snažíme překonat sami sebe a zůstat silní i v tváři neúspěchu. Mnohokrát se může stát, že neuspějeme, ale to neznamená, že jsme selhali. Skutečný bojovník je ten, kdo se nevzdává a pokračuje bez ohledu na překážky, které mu život přináší.

Tento citát nás také učí, že bojování je o osobní síle a odhodlání. Můžeme čelit mnoha těžkostem a procházet nejrůznějšími bitvami, ale pokud se vzdáme, ztratíme. Skutečným vítězem je ten, kdo se nedá. Je to ten, kdo nevěří slovům porážky a bojuje až do konce.

Když bojujeme jen proto, abychom vyhráli, můžeme se stát zranitelnými a ztratit motivaci, když se cíl zdá nedosažitelný. Ale když bojujeme proto, abychom se nedali, udržujeme si sílu a odhodlání i v nejtěžších okamžicích. Náš úspěch nemusí být zaručen, ale naše vnitřní síla a odolnost nám mohou pomoci překonat jakoukoli překážku, která se nám postaví do cesty.

Související citáty

Poznanie je sila. [Ipsa scientia potestas est. (lat.)]
Francis Bacon

Většina intelektuálů nevěří v Boha, ale stejně se Ho bojí.
Wilhelm Reich

Existuji pouze já – snící Bůh!
Ladislav Klíma

Vymýšlení výmluv, kterými zdůvodňujeme své neúspěchy, je národní kratochvílí.
Napoleon Hill

Kdo se chce stát Bohem, ten si musí myslet, že je Bůh, musí se cítit jako Bůh a chovat se jako Bůh.
Jaroslav Popelka

Lidstvo je vrcholem veškeré vesmírné revoluce.
Osho

Nebudu manévrovat, nebudu politikařit, budu se snažit nezajišťovat si svou budoucnost.
Francis Arinze

Není možno milovat a být moudrým.
Lucius Annaeus Seneca

Časem litujeme všech hříchů, jichž jsme se dopustili, a těch několika, které jsme propásli.
Liz Taylorová

Uznejte že to je lepší než koukat na detektivku. Tam stejně víte kdo je vrah, ale tady to je nervák do poslední minuty.
Jaromír Bosák

Pracuj, aby ses učil – nepracuj pro peníze.
Robert Kiyosaki

Pro sílu lásky není nic nemožné.
Rhonda Byrne

Nejsem proti policii, jen z nich mám obavy.
Alfred Hitchcock

Snažím se milovat život víc, než jeho smysl.
Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Největší štěstí je, když člověk ví, proč je nešťasten.
Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz