„Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Citát od Jana Wericha vyjadřuje myšlenku o nebezpečnosti setkání s neinteligentními lidmi a důsledcích, které toto setkání může mít na naše vlastní chování a postavení ve společnosti.

Podle Wericha je srážka s blbcem nejhorší srážkou v životě, což znamená, že setkání s neinteligentním člověkem může být pro nás velmi nepříjemné a obtížné. Blbce je těžké usvědčit z blbství, což naznačuje, že neinteligentní lidé mají tendenci neuvědomovat si své chyby a nedokáží se z nich poučit. I když se snažíme ukázat jim jejich chyby, nejsme schopni je přesvědčit o své pravdě a často se dostaneme do situace, kdy jsme my sami označeni za blbce.

Důsledkem srážky s blbcem je, že z takového setkání vyjdeme jako největší blbec pod sluncem. To znamená, že naše vlastní postavení ve společnosti je po setkání s neinteligentním člověkem značně poškozené. Tyto srážky mohou narušit naši reputaci, zpochybnit naše rozhodnutí a vést k tomu, že jsme vnímáni jako nekompetentní a neinteligentní osoby.

Celkově citát vyjadřuje Werichovu frustraci nad obtížností komunikace s neinteligentními lidmi a upozorňuje na důsledky, které toto setkání může mít na naše vlastní sebevědomí a postavení ve společnosti. Je důležité si být vědomi, že srážka s blbcem je často ztrátou času a energie a může mít negativní dopad na naše vlastní sebevědomí.

Související citáty

V samotě lze získat vše, vyjma charakteru.
Stendhal

Je málo počestných žen, které by svou počestností nebyly syté.
François de La Rochefoucauld

V dějinách lidstva bylo napácháno takové množství pitomostí, že si to vůbec ani nedovedeme představit.
Konrad Adenauer

Běda mně, který jsem se opovážil přemýšlet.
Albert Camus

Proces poznávání je nahrazování větších nesmyslů nesmysly menšími.
Friedrich Engels

Ráj se prodává tak levně – kdo by ho nekoupil?
Osho

Spravedlnost je pravda v akci.
Joseph Joubert

Za všech dob trval úděl zlý, že rozmar mocnějších ti malí platili.
Jean De La Fontaine

Když navrhuji a přemýšlím, co má smysl, myslím na ty, kteří ve svém životě zažívají těžké období. Možná že jsou smutní a potom se probudí, a oblečou si na sebe něco, co jsem vytvořila a to jim pomůže cítit se alespoň trochu lépe. Takže v tomto směru je móda malá pomoc v životě člověka. Ale opravdu jen malá.
Miuccia Prada

Každá odplata bezpráví tím, že způsobíme bolest, bez účelu pro budoucnost, je pomsta, a nemůže mít jiný účel než utěšit se pohledem na cizí utrpení,
Arthur Schopenhauer

Ženy mají v sobě něco, co by se mělo objevit v politice. Citlivost ke konkrétní situaci, ke konkrétnímu člověku.
Václav Havel

Láska obvykle trvá léta, sex minuty.
Robert Fulghum

Láska se podobá jen lásce,k ničemu jinému ji nelze přirovnat.
Oscar Wilde

I když byly zákony zapsány, neměly by zůstat nezměněny.
Aristotelés

Barvu kůže nám dal Pán Bůh.
Graham Greene

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz