„Není zvláštní, že se nejvíce bojíme toho, co se nikdy nestane?“

Autor: Napoleon Hill
Témata:

Často se stává, že naše mysl je naplněna obavami a strachem z budoucnosti. Nejvíce nás však trápí právě ty věci, které se nikdy nestanou. Tento paradox může být způsoben naší schopností přemýšlet a předvídat. Naše mysl je schopna vytvářet scénáře a situace, které se mohou v budoucnosti stát, a zároveň vnímat tyto scénáře jako reálné nebezpečí. To vede k neustálému napětí a obavám, které nás ovlivňují i ve chvílích, kdy bychom měli být klidní a soustředění na přítomný okamžik.

Mnoho z našich obav vychází ze strachu z neznáma. Bojíme se situací, které jsou pro nás neznámé a nepředvídatelné. Je to přirozená reakce, která nás chrání a varuje před možnými riziky. Nicméně, když se tato obava stane přehnanou a neodpovídá skutečné hrozbě, stává se pro nás omezující a paralyzující.

Dalším aspektem naší obavy je, že často přeceňujeme negativní důsledky této události, která se ještě nestala. Naše mysl je skloněná k zaměření se na to nejhorší možné scénáře a představuje si nejhorší následky. To následně vyvolává v nás strach a nejistotu. Je důležité si uvědomit, že většina z těchto scénářů nikdy nenastane a že přeceňujeme význam a dopad těchto událostí.

Celkově lze říci, že citát poukazuje na naši tendenci být příliš vytížení obavami z neznámé budoucnosti. Místo toho bychom se měli snažit soustředit na přítomný okamžik a nechat strach a obavy stranou. Bylo by moudré přestat se neustále trápit tím, co se nikdy nestane, a místo toho se zaměřit na život plný radosti a naplnění.

Související citáty

K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama.
Edmund Burke

Láska je mocnější než jakákoliv síla a moudřejší než filosofie.
Oscar Wilde

Čím je člověk v malých věcech, tím je i ve velkých.
Johann Wolfgang Goethe

Noc přešla v mlčení.
John Ronald Reuel Tolkien

Nejlépe lžeme, když lžeme sami sobě.
Stephen King

Asi žádný zákon nemůže nikoho donutit, aby mě miloval, ale může mu zabránit v lynčování, což je po mém soudu celkem důležité.
Martin Luther King

Rodokmen života neroste shora dolů, nýbrž zdola nahoru.
Konrad Lorenz

Chtěl jsem napsat svůj životopis, ale pak jsem si vzpomněl, že člověk má psát jen o věcech, které zná.
Woody Allen

Když mi bylo pět, začal jsem milovat film.
Dario Argento

Pochválena buď radost a pochválena buď bolest. Obě jsou sestry a obě posvátné. Utvářejí svět a nadnášejí velké duchy. Jsou silou, jsou životem.
Romain Rolland

Když to srovnám s tím výletem na Kokořín…
Jára Cimrman

Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme.
William Shakespeare

Špatné návyky jsou vašimi nejhoršími nepřáteli.
Edgar Cayce

Televize není nepřítel, televize se dá vypnout.
Jan Werich

Bolest není od lásky nikdy daleko.
Robert Fulghum

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz