„Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dnové, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Tento citát od Jana Wericha nabádá k sebereflexi a zaujetí aktivního přístupu v životě. Werich nás upozorňuje na nebezpečí, které přichází s odkládáním a nečinností.

První věta „Neříkej že nemůžeš, když nechceš“ odkazuje na sklon lidí vyhledávat výmluvy a odůvodňovat svou nečinnost nedostatkem možností. Werich nás však upozorňuje, že skutečným důvodem našeho selhání není to, že nemáme schopnosti, ale spíše nechceme se snažit. Tento citát nás vyzývá, abychom se zamysleli nad svými prioritami a odhodláním.

Další část citátu „Protože přijdou velmi brzy dnové, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci“ nám dává na vědomí, že čas nám neustále utíká. Werich nás varuje, že pokud nevyužijeme příležitostí, které máme k dispozici, může se situace brzy změnit a už nebude možné dosáhnout toho, co jsme chtěli. Je tedy nezbytné jednat nejen tehdy, když cítíme nutnost, ale i tehdy, když máme volbu, abychom si zajistili maximální svobodu a možnosti v budoucnosti.

Jan Werich nás tímto citátem povzbuzuje k aktivnímu přístupu v životě a zodpovědnosti za své rozhodnutí. Upozorňuje nás na to, že odložení činnosti a nedostatek motivace může mít negativní důsledky v budoucnosti. Je tedy důležité si uvědomit, že naše rozhodnutí a činy mají dalekosáhlé dopady na náš život.

Související citáty

Být na světě je zábava, ale ani jeden den v životě neprojde, aby v něm nebylo do té zábavy přimícháno trošku bolesti, trápení a lítosti.
William Saroyan

Láska je hnutí, které nutí, dva lidi do blbnutí.
Neznámý autor

Skutečná moudrost spočívá v jednání podepřeném správnou rozhodovací silou a na základě svobodné volby.
Edgar Cayce

Kdo neumí odpouštět, musí se naučit zapomínat.
Jiří Žáček

Na jazyku med, na srdci jed.
České přísloví

Pokud chcete najít tajemství vesmíru, berte v potaz vše co se týká energie, frekvence a vibrace.
Nikola Tesla

Poslouchejte, každý má právo na můj názor.
Madonna

Poslouchej pošetilcovu výčitku! Je to královský rozsudek.
William Blake

Apoteóza čili okázalý útěk. Útěk do nebe. Ve všech náboženstvích nadejde den, kdy proroci vezmou nohy na ramena. Nanejvýš okázalý útěk před zodpovědností.
Valeriu Butulescu

Chceš-li být filosofem, piš romány.
Albert Camus

Člověk je jako ovce, následuje vždy prvního mimojdoucího.
Napoleon Bonaparte

Inteligentní krysy vědí, kdy odejít z lodi.
Charlie Chan

Vše, co bylo stvořeno, jak makrokosmos, tak i mikrokosmos, tedy velký a malý svět, se vytvářelo působením živlů.
František Bardon

Kdo ví, proč je na světě, snese každý způsob života.
Friedrich Nietzsche

Když jsou dva na koni, jeden musí sedět vzadu.
William Shakespeare

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz