„Neznat začátky her a domýšlet jejich konce zdá se mi větším dobrodružstvím, než třeba, že k cíli zbývá přesně tolik a tolik kilometrů.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Tento citát zdůrazňuje, že neznalost začátků her a představování si jejich výsledků je mnohem vzrušujícím dobrodružstvím než jasné vědomí o tom, kolik kilometrů zbývá k dosažení cíle. Tímto způsobem se nám nabízí možnost objevovat a prozkoumávat neznámé a nečekané aspekty naší cesty.

Když víme, kolik kilometrů zbývá do cíle, máme jasnou představu o tom, jak daleko jsme od dokončení naší cesty. To může být pohodlné, ale také velmi předvídatelné a nudné. Na druhou stranu, když neznáme začátky her a netušíme, jak se naše cesta vyvine, otevírá se před námi možnost nekonečných možností a překvapení.

Tato myšlenka nás povzbuzuje k tomu, abychom byli otevření novým zkušenostem a připraveni se vydat na dobrodružství bez jasných představ o výsledku. Když přijímáme neznámo a důvěřujeme procesu, můžeme objevit nové stránky sami sebe a světa kolem nás. Často jsou to právě nečekané situace, které nás posouvají dál a umožňují nám růst a rozvíjet se.

Tento citát také ukazuje na to, že skutečná hodnota našeho putování není pouze v konečném cíli, ale v samotné cestě. Přemýšlení o tom, co nás čeká na začátku a jaké jsou naše představy o konci, nám může bránit v plném zažití a prožití okamžiku. Pokud se neustále soustředíme na konec, můžeme přehlédnout důležité aspekty naší cesty a ztratit možnost opravdového prožitku.

Související citáty

Statečným štěstí pomáhá.
Publius Terentius Afer

Debil, blbeček, debil, blbeček. Akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva blbečci vedle sebe.
Jára Cimrman

Každý jednotlivec v sobě nese Boží plamen života.
Guy Ballard

Všechno, čím někdo vyniká, získává mu nepřátele. Člověk musí být zcela průměrný aby byl oblíben.
Oscar Wilde

Evropská unie je klub ponížených impérií.
Peter Sloterdijk

Žádná věc není pravdivá sama o sobě. Ve svém celku je všechno pravdivé.
Ernest Hemingway

Práce je jako krásná žena – nerada čeká.
Colette

Potíže narůstají, čím více se člověk blíží k cíli.
Johann Wolfgang Goethe

Často si myslím, jaká škoda to byla, že Noe s celou svojí kumpanií nezmeškal archu.
Mark Twain

Tajemství humoru je překvapení.
Aristotelés

Jako obvykle, moje načasování je bizarně dobré.
Jamie Oliver

Jen sehnutý oráč oře rovnou brázdu.
Plinius starší

Falešná tvář musí skrýt, co falešné srdce v sobě skrývá.
William Shakespeare

Pouze cestou přes jeskyně pochyb se dostanete k poznání Pravdy a Světla.
Pat Rodegast

Strach ze smrti je strachem z uvolnění opratí.
Pat Rodegast

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz