„Objevuji tak, že přemýšlím, přemýšlím, přemýšlím. Devětadevadesátkrát se mýlím. Po sté trefím do černého.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát vystihuje důležitý aspekt objevování a dosahování úspěchu. Autor zdůrazňuje, že cesta k objevům a úspěchu je často plná chyb a omylů. Přemýšlení a zkoumání jsou klíčovými prvky, které nám pomáhají dosáhnout cíle, ale zároveň nám ukazují, že na této cestě musíme překonávat neúspěchy a nepochopení.

První část citátu, která říká „přemýšlím, přemýšlím, přemýšlím“, nám ukazuje, že objevování a dosahování úspěchu vyžaduje neustálé přemýšlení a hledání nových přístupů. Je to proces, který vyžaduje trpělivost a důkladnost. Autor si uvědomuje, že ne všechny myšlenky a přístupy budou správné nebo úspěšné, ale právě tímto přemýšlením se dostává blíže k cíli.

Druhá část citátu, která říká „devětadevadesátkrát se mýlím“, nám ukazuje, že chyby a omyly jsou součástí procesu objevování. Nemůžeme očekávat, že budeme všechno vědět a dělat správně na první pokus. Naše chyby nám ukazují, co nefunguje a posouvají nás blíže ke správnému řešení. Autor zdůrazňuje, že je důležité se z chyb poučit a neztratit motivaci.

Poslední část citátu, která říká „po sté trefím do černého“, nám ukazuje, že pokud se nevzdáme a pokračujeme v přemýšlení a objevování, můžeme nakonec dosáhnout úspěchu. Autor si uvědomuje, že i když to může trvat mnoho pokusů a chyb, jednou se mu podaří najít správnou cestu. Je to o vytrvalosti a důvěře ve vlastní schopnosti.

Celkově lze tento citát interpretovat jako povzbuzení k neustálému přemýšlení, učení se z chyb a vytrvalosti při dosahování cílů. Na cestě k objevování a úspěchu nás mohou čekat nástrahy, ale pokud neztratíme motivaci a věříme ve své schopnosti, můžeme překonat překážky a dosáhnout svých snů.

Související citáty

Časem se lidé do všeho vmluví.
František Vymazal

Sex je plný lží.Tělo se snaží říct pravdu, ale je většinou příliš zbité pravidly, které si vyslechlo a svázané záminkami, takže se může sotva pohnout. Mrzačíme se lžemi.
Jim Morrison

Nezáleží len na rodičoch a vychovávateľoch, ale na celej obci, ako sa dieťa vyvíja.
Platón

Sme zodpovední nielen za to, čo robíme, ale i za to, čo nerobíme.
Molière

Mír není nepřítomnost války, ale přítomnost spravedlnosti.
Harrison Ford

V lásce jako ve válce – běda vítězům!
Françoise Saganová

Neexistuje žádný kvantový svět. Existuje pouze abstraktní kvantový popis.
Niels Bohr

Je to srdce, které rozdává. Ruce už jenom dávají.
Africké přísloví

Práce je krásná. Nesmí se však stát výhradním účelem života.
Vladimír Vondráček

Velcí muži se velkými nerodí, velkými se stávají.
Mario Puzo

Slepé kuře pravděpodobně nenajde žádné zrno.
Georg Rollenhagen

Umělecké dílo = zastavený čas.
Pierre Bonnard

Jste součástí nekonečného vnitřního vědomí, které je přítomno ve všech živých bytostech a formách.
Jane Roberts

Muži podřizují lásku svému životu, kdežto ženy podřizují život své lásce.
Jean Dutourd

Každý duševní stav je neredukovatelný. Již pouhé jeho pojmenování – id est klasifikace – nese v sobě jeho zkreslení.
Jorge Luis Borges

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz