„Objevuji tak, že přemýšlím, přemýšlím, přemýšlím. Devětadevadesátkrát se mýlím. Po sté trefím do černého.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát vystihuje důležitý aspekt objevování a dosahování úspěchu. Autor zdůrazňuje, že cesta k objevům a úspěchu je často plná chyb a omylů. Přemýšlení a zkoumání jsou klíčovými prvky, které nám pomáhají dosáhnout cíle, ale zároveň nám ukazují, že na této cestě musíme překonávat neúspěchy a nepochopení.

První část citátu, která říká „přemýšlím, přemýšlím, přemýšlím“, nám ukazuje, že objevování a dosahování úspěchu vyžaduje neustálé přemýšlení a hledání nových přístupů. Je to proces, který vyžaduje trpělivost a důkladnost. Autor si uvědomuje, že ne všechny myšlenky a přístupy budou správné nebo úspěšné, ale právě tímto přemýšlením se dostává blíže k cíli.

Druhá část citátu, která říká „devětadevadesátkrát se mýlím“, nám ukazuje, že chyby a omyly jsou součástí procesu objevování. Nemůžeme očekávat, že budeme všechno vědět a dělat správně na první pokus. Naše chyby nám ukazují, co nefunguje a posouvají nás blíže ke správnému řešení. Autor zdůrazňuje, že je důležité se z chyb poučit a neztratit motivaci.

Poslední část citátu, která říká „po sté trefím do černého“, nám ukazuje, že pokud se nevzdáme a pokračujeme v přemýšlení a objevování, můžeme nakonec dosáhnout úspěchu. Autor si uvědomuje, že i když to může trvat mnoho pokusů a chyb, jednou se mu podaří najít správnou cestu. Je to o vytrvalosti a důvěře ve vlastní schopnosti.

Celkově lze tento citát interpretovat jako povzbuzení k neustálému přemýšlení, učení se z chyb a vytrvalosti při dosahování cílů. Na cestě k objevování a úspěchu nás mohou čekat nástrahy, ale pokud neztratíme motivaci a věříme ve své schopnosti, můžeme překonat překážky a dosáhnout svých snů.

Související citáty

Je totiž nezbytné, má-li vůbec nastat mír s bližním, aby byl napřed uzavřen mír člověka s Bohem a mír člověka se sebou samým.
Mistr Jan Hus

Tajemstvím štěstí je svoboda. A tajemstvím svobody je odvaha.
Thucydides

Len ten naozaj miloval, kto miluje i po dlhých rokoch lásky tak ako prvý raz.
Henri Frédéric Amiel

S muži je to těžké. Jedni věčně otálejí, jak začít, a proto nedojdou k žádnému konci. Jiní zase chtějí hned začínat od konce.
Brigitte Bardotová

Není jeden s uměním tak lehce hotov, jak si lidé, kteří tomu nerozumějí, myslí.
Mikoláš Aleš

Dnešní dítě potřebuje sofistikovanější vzdělání a to současný systém nezajišťuje.
Robert Kiyosaki

Celé lidstvo žije v otroctví. Každá víra je otroctví; každé náboženství, každý kostel, každá synagoga, každý chrám není nic jiného než vězení s otevřenými dveřmi. Dveře jsou záměrně otevřené, aby ve vás vyvolaly iluzi, že nejste ve vězení.
Osho

Svědomí je nepřítel pokojného odpočinku.
Charlie Chan

Chceme-li být úspěšní, pak by náš smutek z prohry nikdy neměl být větší než radost toho, kdo nad námi zvítězil.
Zdeňka Ortová

Dítě je jediná bytost, na níž žena může přenést své žárlivé požadavky, aby milovala a byla milována.
Romain Rolland

Co projíš a promiluješ, to ti nikdo nevezme.
Jan Masaryk

Láska podle všeho vchází do těla očima.
Umberto Eco

Kdo nezná protivníka ale zná sebe jednou zvítězí jednou prohraje.
Sun Tzu

Nezáleží na tom, jak mnoho máš knih, ale jaké jsou.
Seneca

Pamatuj, že nikdo neztrácí žádný jiný život než ten, který teď žije, ani nežije žádný jiný život než ten, který nyní ztrácí.
Marcus Aurelius

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz