„Poznání člověka není vlastně tak příliš těžké; podívaš se mu na boty: Kdo nenosí dobré a pohodlné boty, není jistě celým mužem.“

Autor: Jan Polabský
Témata:

Tento citát vypovídá o tom, že charakter a povaha člověka mohou být odhaleny skrze drobné věci, jako jsou jeho boty. Autor naznačuje, že pozorováním bot lze odvodit určité rysy osobnosti. Pokud někdo dbá na to, aby nosil kvalitní a pohodlné boty, naznačuje to, že si dává pozor na svůj vzhled a zdraví, a také pravděpodobně má určitou míru péče o sebe. To může signalizovat, že má rád pořádek a dbá na detaily.

Na druhou stranu, pokud někdo nosí nepohodlné nebo nekvalitní boty, mohl by to naznačovat, že neklade velký důraz na svůj zevnějšek nebo že se nestará o své pohodlí. To může být vnímáno jako nepřesnost nebo nedbalost.

Celkově řečeno, citát upozorňuje na to, že některé aspekty člověka mohou být zjevné i v malých věcech, a že pozornost k detailům může něco prozradit o charakteru jednotlivce.

Související citáty

Čínský spisovatel by se neměl bát kritizovat a ukazovat na temné stránky společnosti i lidské povahy. Neměli bychom ale mluvit jedním hlasem. Někomu je příjemnější křičet na ulicích a mluvit do světa, jiný svůj názor raději ve skrytu napíše do vlastní knihy.
Mo Jen

Ne smetanou, ale droždím roste chléb.
Valeriu Butulescu

Boží slovo či Logos si nesmíme plést se specificky formulovanými významy psané a mluvené řeči.
Alan Watts

I provazochodci tvrdí, že vedou vyrovnaný život.
Valeriu Butulescu

Člověk by měl milovat své rodiče – pokud si je jist, že spolu spali, protože ho chtěli, a nemají ho jen proto, že spolu spali.
Walter Sacher

Nahoře huj a vespod fuj.
České přísloví

Za každým úspěchem najdete člověka. Za neúspěchem těžko.
Ladislav Muška

Nevím, zda jste ateista nebo nábožensky založený. Takový dotaz bych od Práva nečekal. Kdybyste byl z Katolických listů, řekl bych vám to jinak, ale protože předpokládám, že v Právu ještě jsou nějací materialisté, tak odpovídám, že vysoce zasloužené! Nadřeli jsme se na ně jako pivovarští koně. Ten vůz jsme sice pomalu, ale dovezli do cíle.
Ladislav Škorpil

Zklamání je nejpůsobivější prostředek, jak přivést lidi na správnou cestu.
Jean Dutourd

Je to úžasné, že množství zpráv, které se děje ve světě každý den, vždy přesně zapadá do novin.
Jerry Seinfeld

Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.
Franz Kafka

V důsledku nedokonalosti světa jsme my všichni nedokonalí.
Dalajláma

Člověk, který nemá ústřední záměr či konkrétní cíl k němuž by se upnul, nemá žádnou naději na úspěch.
Napoleon Hill

Milujeme Boha nie preto, čo nám dáva, ale preto, čo si chce vziať od nás.
Matka Tereza

Nekupuj zajíce v pytli.
České přísloví

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz