„Prázdný žaludek je špatný politický rádce.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Citát „Prázdný žaludek je špatný politický rádce“ vystihuje důležitost základních potřeb a jejich vliv na lidské myšlení a rozhodování. Když máme prázdný žaludek, naše tělo trpí nedostatkem energie, která je nezbytná pro správné fungování mozku. A právě mozek je centrem našeho rozhodování a schopnosti kriticky uvažovat.

Když jsme hladoví, naše mysl se stává zamlženou a neschopnou se soustředit. Nedostatek energie ovlivňuje naši pozornost, paměť a schopnost vytvářet racionální úsudky. To znamená, že jsme náchylnější k emocionálním reakcím a impulsivním rozhodnutím, která nemusí být pro nás dlouhodobě prospěšná.

Ve sféře politiky, kde se často rozhoduje o osudech mnoha lidí, je důležité, aby politici byli schopni uvažovat racionálně a objektivně. Pokud jsou však jejich těla vyčerpaná z nedostatku jídla, jejich rozhodnutí mohou být ovlivněna negativně. Hlad je přirozený biologický signál, který vyvolává stresovou reakci a snižuje naši schopnost uvažovat dlouhodobě a strategicky.

Citát nás upozorňuje na to, že efektivní politické rozhodování vyžaduje, abychom se starali o své fyzické potřeby a zajistili, že naše tělo a mysl mají dostatek energie. Bez toho jsme náchylní ke špatným rozhodnutím a snižujeme svou schopnost efektivně reprezentovat a prosazovat zájmy společnosti.

Související citáty

Jeden můj pradávný předek jednou řekl: „Ani moudrý muž nemůže pochopit hloubku úsměvu ženy.“
Charlie Chan

Vyjádři se, nezapři se.
Madonna

Nenechte se klamat, sice svítí sluníčko, ale jinak fouká ostrý vítr a zima je tu jak v Moskvě…
Jaromír Bosák

Není lepšího daru, než žije-li muž a žena jak jedno tělo a duše v rodinném kruhu.
Homér

Vždycky jsem chtěl jet do Švýcarska, abych viděl, co tam armáda dělá s tím obrovským množstvím červených nožů.
Billy Connolly

Plenění, vraždění, drancování nazývají pokrytecky vládou, a když způsobí spoušť, nazvou to mírem.
Tacitus

Modely ekonomů jsou příliš zjednodušené. Musíme jim připomínat, že vycházejí z neudržitelných hodnot a že jejich „věda“ se snaží řídit celý svět, i když mu nerozumí.
Naďa Johanisová

Pravda se šíří nejrychleji, dokud je ještě fámou.
André Brie

Vešla mu do srdce dveřmi jeho očí, vešla tam celičká a dveře se za ní zavřely.
Romain Rolland

Kdo může jít k prameni, ať nechodí ke džbánu.
Leonardo da Vinci

Nebe je prostorem uvnitř každého, kdo tančí ve Světle.
Pat Rodegast

Umění je projev člověka a jeho radosti z práce.
Henry Kissinger

Mládí by mělo začínat láskou k životu.
John Erskine

Pravdou je, že je neskutečně těžké, téměř nemožné, aby politik byl opravdu morální.
Francis Bacon

Jedna z největších chyb, jichž se v životě dopouštíme, spočívá v tom, že se necháme ovládat teoriemi, zatímco k právům života jsme slepí.
Jaromír John

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz