„Prázdný žaludek je špatný politický rádce.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Citát „Prázdný žaludek je špatný politický rádce“ vystihuje důležitost základních potřeb a jejich vliv na lidské myšlení a rozhodování. Když máme prázdný žaludek, naše tělo trpí nedostatkem energie, která je nezbytná pro správné fungování mozku. A právě mozek je centrem našeho rozhodování a schopnosti kriticky uvažovat.

Když jsme hladoví, naše mysl se stává zamlženou a neschopnou se soustředit. Nedostatek energie ovlivňuje naši pozornost, paměť a schopnost vytvářet racionální úsudky. To znamená, že jsme náchylnější k emocionálním reakcím a impulsivním rozhodnutím, která nemusí být pro nás dlouhodobě prospěšná.

Ve sféře politiky, kde se často rozhoduje o osudech mnoha lidí, je důležité, aby politici byli schopni uvažovat racionálně a objektivně. Pokud jsou však jejich těla vyčerpaná z nedostatku jídla, jejich rozhodnutí mohou být ovlivněna negativně. Hlad je přirozený biologický signál, který vyvolává stresovou reakci a snižuje naši schopnost uvažovat dlouhodobě a strategicky.

Citát nás upozorňuje na to, že efektivní politické rozhodování vyžaduje, abychom se starali o své fyzické potřeby a zajistili, že naše tělo a mysl mají dostatek energie. Bez toho jsme náchylní ke špatným rozhodnutím a snižujeme svou schopnost efektivně reprezentovat a prosazovat zájmy společnosti.

Související citáty

Tato válka skončila. Samozřejmě ještě dojde k operacím a bitvám, ale válka je u konce, neboť výsledek je znám. V této průmyslové válce nemůže nic odolat moci amerického průmyslu. A také je více než jasné, že od nynějška už Angličané nic neudělají bez souhlasu USA.
Charles de Gaulle

Koho jednou had uštknul, i stočeného provazu se bojí.
České přísloví

Hinduistická nauka obdobně tvrdí, že ten, kdo je vtělen jako ten či onen Avatar, je Jeden a Jediný, jediný skutečný poznávající čili Já.
Alan Watts

Je sotva větší zklamání, než přijít s opravdu velikou radostí v srdci ke lhostejnému člověku.
Christian Morgenstern

Moravské pole je ohromný hřbitov germánských národů.
František Vymazal

I jepice si najdou čas na to, aby se nudily.
Valeriu Butulescu

Lepší je zapálit alespoň malou svíčku než proklínat tmu.
Konfucius

V každém pravém muži je skryto dítě. To si chce hrát. – Pravý muž chce dvojí: nebezpečí a hru. Proto touží po ženě, protože ona je tou nejnebezpečnější hračkou.
Friedrich Nietzsche

Má láska tváří tolik, že vlastně není nic než karneval.
William Shakespeare

Čím horší je stát, tím více má zákonů.
Tacitus

Autor tak vlastně zastává názor, který zároveň vyvrací. To samozřejmě ještě tenkrát vzbudilo rozpaky, nemyslete si.
Jára Cimrman

Život a smrt by se neměly posuzovat jako protiklady.
Pat Rodegast

Všechny formy života, dávné i dnešní, tvoří společně jedinou velkou soustavu, neboť všechny jsou spojeny plozením.
Charles Darwin

Ideální stůl do kuchyně? Samozřejmě švédský!
Pavel Kosorin

Muž může být šťasten s jakoukoli ženou, pokud ji nemiluje.
Oscar Wilde

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz