„Představivost je důležitější než vědomosti.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Představivost je nesmírně důležitým nástrojem, který nám umožňuje překročit hranice toho, co již známe a co již víme. Je to schopnost vytvářet nové myšlenky, představovat si alternativní scénáře a neomezeně tvořit. Na rozdíl od vědomostí, které jsou založeny na existujících faktech a informacích, představivost nás vede k objevování nových možností a inovacím.

Vědomosti nám poskytují základní rámec a strukturu, kterou potřebujeme k porozumění světu kolem nás. Jsou to znalosti, které jsme získali studiem, výzkumem a zkušenostmi. Avšak představivost nám umožňuje přemýšlet mimo tyto rámce a hledat nové perspektivy. Bez představivosti bychom zůstali uvězněni v současném stavu a neměli bychom motivaci k inovaci a pokroku.

Představivost je klíčem k tvorbě nových myšlenek a inovacím ve všech oblastech života. Bez ní bychom neměli například žádné umělecké dílo, vědecký objev nebo technologický pokrok. Je to schopnost, která nás vede k představování si budoucnosti a k hledání nových způsobů, jak dosáhnout našich cílů.

Zatímco vědomosti jsou důležité, představivost nám umožňuje překročit jejich hranice a hledat nové perspektivy. Je to jako klíč, který nám otevírá dveře k nekonečnému světu možností. Představivost nám poskytuje svobodu myslet a snít o něčem novém, a tím nás inspiruje k neustálému učení se a objevování.

Související citáty

Spánek je výborný způsob, jak poslouchat operu.
James Stephens

Musíte růst podle sebe bez ohledu na to, jak vysoký byl váš dědeček.
Abraham Lincoln

Vytvářím každý svůj film, jako by byl můj poslední.
Ingmar Bergman

Zdálo se, že svět je rozdělen mezi dobré a špatné lidi. Ti dobří lépe spali, zatímco ty špatní si podle všeho daleko víc užívali čas, kdy byli vzhůru.
Woody Allen

Studium věd přináší pravdu, neuvěřitelnou potěchu mysli.
Mikuláš Kopernik

Dívky dělí muže na ženaté a na muže.
Jiří Žáček

Kdo příliš pospíchá, bude brzy hotov.
Německé přísloví

Jsem dítě doby, dítě nevíry a pochyb…
Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Mezi pánem a otrokem není žádné přátelství.
Curtius Rufus Quintus

Sebe delší život není nic než boj proti několika předsudkům.
František Vymazal

Ticho je velká sestra moudrosti.
Charlie Chan

Chování lidí by mělo mít vlastnost jejich šatů; nemělo by být příliš volné, ani příliš těsné, ale pohodlné na práci a pohyb.
Francis Bacon

Velké vášně, moji milý, neexistují: jsou to lživé fantazie. Co existuje je jen málo lásky, která trvá kratší či delší dobu.
Anna Magnani

Lidem se opravdu má nechat svoboda a nikdo nemá právo se jim plést do jejich soukromí.
Milan Kundera

Dobře uděláno je víc než dobře řečeno.
Benjamin Franklin

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz