„Představivost je důležitější než vědomosti.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Představivost je nesmírně důležitým nástrojem, který nám umožňuje překročit hranice toho, co již známe a co již víme. Je to schopnost vytvářet nové myšlenky, představovat si alternativní scénáře a neomezeně tvořit. Na rozdíl od vědomostí, které jsou založeny na existujících faktech a informacích, představivost nás vede k objevování nových možností a inovacím.

Vědomosti nám poskytují základní rámec a strukturu, kterou potřebujeme k porozumění světu kolem nás. Jsou to znalosti, které jsme získali studiem, výzkumem a zkušenostmi. Avšak představivost nám umožňuje přemýšlet mimo tyto rámce a hledat nové perspektivy. Bez představivosti bychom zůstali uvězněni v současném stavu a neměli bychom motivaci k inovaci a pokroku.

Představivost je klíčem k tvorbě nových myšlenek a inovacím ve všech oblastech života. Bez ní bychom neměli například žádné umělecké dílo, vědecký objev nebo technologický pokrok. Je to schopnost, která nás vede k představování si budoucnosti a k hledání nových způsobů, jak dosáhnout našich cílů.

Zatímco vědomosti jsou důležité, představivost nám umožňuje překročit jejich hranice a hledat nové perspektivy. Je to jako klíč, který nám otevírá dveře k nekonečnému světu možností. Představivost nám poskytuje svobodu myslet a snít o něčem novém, a tím nás inspiruje k neustálému učení se a objevování.

Související citáty

Život je stále plynoucí proces, v jehož průběhu se vždy objeví nějaké nepříjemné věci – mohou zanechat jizvu, ale život přece plyne, a pokud se zastaví, zvětrá stejně jako voda. Jdi statečně kupředu, můj příteli, protože každá zkušenost je lekcí.
Bruce Lee

Málokdo lituje, že řekl málo, ale často lituje, že řekl mnoho.
Jean de La Bruyere

Vyjadřuji se hudbou, je to můj způsob, jak se vyrovnávám s emocemi.
Karel Svoboda

Věřit ženě každé slovo vede k šílenství. Ale nevěřit ani slovo, ta nuda!
Ladislav Muška

Svět je každým dnem lepší. A k večeru zase horší.
Elbert Hubbard

Lidé, kteří se vyhýbají neúspěchu, se také vyhýbají úspěchu.
Robert Kiyosaki

Rozlišujme pití a pijanství. K druhému se uchylujme jen tehdy, když tíže života láme nám páteř.
Isaac Asimov

Každý génius má své pomlouvače.
Edgar Allan Poe

V životě se nic neděje náhodně.
Pat Rodegast

Začít je pro každého příliš velké slovo a že každý hrdina hraje ve velkých činech jen malou úlohu.
John Ronald Reuel Tolkien

Naděje, že moderní svět, takový jaký jej nyní známe, nalezne vůbec někdy princip jednoty, je vskutku krajně malá.
Alan Watts

Malá dobrodiní v pravé chvíli mohou být těmi největšími.
Démokritos z Abdér

Stát neumí číst – přesto se nestydí rozdávat ceny za literaturu.
Pavel Kosorin

Lidé sami nedovedou odpouštět a není to ani v jejich moci. Nemají v moci učinit ničím hřích, který se stal. To není v silách samotného člověka.
Milan Kundera

Pravda je skryta v symbolech a událostech, které mají na lidstvo největší vliv.
Jane Roberts

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz