„Psychiatři nás nezachrání – kdo nějaké zná, ví, že i oni zápasí o svoje duševní zdraví.“

Autor: Pavel Kosorin
Témata:

Tento citát poukazuje na to, že psychiatři, i když jsou odborníci na duševní zdraví a pomáhají ostatním, nejsou nezranitelní a také sami mohou bojovat s vlastními duševními problémy. Odkazuje na lidskou stránku této profese a zdůrazňuje, že nikdo není imunní vůči duševním výzvám. Citát může sloužit jako upozornění, že péče o vlastní duševní zdraví je důležitá pro každého, včetně těch, kteří se věnují léčbě duševních poruch u druhých.

Související citáty

To je okamžik, kdy musíme sejít, abychom zachránili tuto planetu.
Barack Obama

S láskou ubývá čas, s časem ubývá lásky.
Božena Němcová

Ztratíš mě, poznáš mě!
Robert Fulghum

Čeho se na nás dopustili druzí, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
François de La Rochefoucauld

Strom svobody je občas nutné zalít krví tyranů a vlastenců. Je to jeho přirozené hnojivo.
Thomas Jefferson

Dnes večer se shromažďujeme, abychom potvrdili velikost našeho národa.
Barack Obama

Jsme tu pro druhé lidi, především pro ty, na jejichž úsměvu a blahu závisí naše vlastní štěstí.
Albert Einstein

Člověk, chce-li být svrchovaně dobrý, musí mít silnou a bohatou obraznost; musí se umět vžít do druhého a do mnoha jiných. Strasti a slasti jeho bližních musí se stát jeho vlastními. Představivost je velkým nástrojem dobra; a poezie k tomu notně přispívá.
Charles Baudelaire

Každá žena má slabost na pitomce, poněvadž si myslí, že zpitoměli z lásky k ní.
Jiří Žáček

Tělo je stvořeno pro rozkoš, ale není v něm láska. A tak se teď marně pokouším obejmout svého ducha.
Guillaume Apollinaire

Už dávno jsem přestal své písně vysvětlovat. Dávám přednost tomu, že si poslechnu, co o nich říkají jiní. Jako bych prostě třídil rajčata.
David Bowie

Ovšemže věřím ve slepé štěstí – jak jinak bych si mohl vysvětlit úspěchy lidí, které nemám rád.
Jean Cocteau

Odmyslíš-li si pohled, tělesné obcování a vzájemný styk, je veta po milostném citu.
Epikúros

Nikdy nevěř muži, který umí tančit.
E. L. James

Jsem bez jakýchkoliv předsudků. Nenávidím každého rovným dílem.
WC Fields

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz