Růže je červená, hvozdík je bílý, fialka modravá, a ty jsi milý.

Témata:

Dnes v noci si ve své mysli přehrej své zážitky ze dne tak, jak by sis přál, aby se stalo, prociť si to, jakoby se to skutečně stalo. Tím postupně změníš sled budoucích událostí.
Inteligence bez ambicí je jako pták bez křídel.
Stvoření jest aktem božské magie, neustále působící a věčné.
Nikdo, kdo slovansky mluví, uváží-li rozšířenosť jazyka tohoto, neneznámého ve velmi veliké části Evropy a Asie, nemusí se styděti a mrzeti na svůj národ.
Čapí hnízdo, někdo tady skončí v pruhovaným mundúru.
Teplo domova je rok od roku dražší.
Kde chybí informace, kvetou drby.
Přede mnou byl jeden prezident, který říkal, pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Já jako tento prezident říkám, zdravý rozum musí zvítězit nad hloupostí.
Můžete používat svoji fantazii jako moc změnit aktuální situaci, ale je to jako kouř, který se časem ztratí.
Dobré sousedské vztahy jsou základem české zahraniční politiky. Klíčové je mluvit s partnery napřímo, z očí do očí.
Instaloval jsem si v bytě střešní okno … lidé, kteří žijí nad mnou trochu zuří!
Stát lže všemi jazyky dobra i zla; a cokoli mluví, lže – a cokoli má, ukradl.
Místo pohledu na Bibli jako historický záznam starověkých civilizací, nebo biografie Ježíše se na Bibli dívám jako na psychologické drama, odehrávající se v lidském vědomí.
Dobré mzdy, zdravotnictví dostupné pro všechny a důchodový systém bez finančních jestřábů. To jsou hlavní priority CSSD.
Naučte se používat sílu představivosti s láskou k druhým, protože člověk se pohybuje směrem ke světu, kde všechno je výsledkem představivosti.
Zpola vymyšlená a falešná víra je lepší než víra vůbec žádná.
Obrana a spása těla chlebem vezdejším je dodnes učením, náboženstvím i tužbou.
Všechny romantické příběhy v manželství končí.
Jediná nadřazenost žen, která je snesitelná pro soupeřící pohlaví, je zpravidla nadřazenost bezděká; avšak vědomá nadřazenost může někdy potěšit podrobeného muže tím, že slibuje možnost kořisti.
Mlčení má někdy pozoruhodnou schopnost projevit se jako duše citu, toulající se bez své tělesné schránky, a pak působí daleko větším dojmem než řeč.
Potěšení z představ jen zřídka vynahrazuje utrpení nespavosti.
Lidské představy o pravděpodobnosti jsou do značné míry pouhým přesvědčením, že to, co se jednou přihodilo, přihodí se zás.
U zamilovaného muže pozorujeme obrovskou sílu, která chybí muži volnému; avšak volný muž má rozhled, jejž u muže zamilovaného marně hledáme.
Poezie pohybu je rčení, jehož se často užívá, avšak aby bylo možno vychutnat epickou podobu tohoto požitku, je třeba, aby člověk uprostřed noci stanul na kopci, aby se nejprve odpoutal pocitem vlastní odlišnosti od davu civilizovaného lidstva, jež je v této chvíli pohrouženo ve sny a chová se nevšímavě ke všem takovým věcem, a pak aby dlouho a tiše pozoroval svůj vznešený postup mezi hvězdami.
Ovčáci právě tak jako námořníci se těší výsadě, že jsou s to přivolat si bůžka spánku, místo aby na něho museli čekat.
Žena, která miluje, si vůbec nic nedělá z křivé přísahy, když na druhé misce vah je její láska?
Jídlo a pití je základ živobytí.
Obyčejní muži si patrně berou ženy, protože je nemohou mít beze sňatku, a obyčejné ženy přijímají manžely, protože manželství není možné bez toho, že by patřily mužům; třebaže cíle jsou naprosto odlišné, metoda je na obou stranách stejná.
Mužští jsou taková strašná sorta lidí, když vidí ženskou.
Velkomyslnost patrně není nejvýraznější vlastností ženy.
Doporučené odkazky
O projektu

Nejlepší citáty a výroky slavných osobností. Naše sbírka momentálně obsahuje tisíce inspirativních myšlenek pro každý den od stovek autorů. Databázi neustále rozšiřujeme a vylepšujeme.

© 2020 www.nejlepsicitaty.cz