Různá společenství se neřídí pocitem zodpovědnosti a svědomím tolik jako jednotlivci. Kolik utrpení přináší lidem tahle skutečnost, kolik válek a útisku všeho druhu, který celou planetu naplňuje bolestí, stony a trpkostí! A přece to, co je opravdu cenné, může vzniknout jenom neosobní součinností mnoha lidí. Proto každému, kdo má rád lidi je radostí největší, když povstane něco pospolitého, co vzniklo za velkých obětí a čeho jediným cílem je přispívat k podpoře života a civilizace.

Témata: , ,

Albert Einstein

Albert Einstein (14. března 1879 Ulm, Německo – 18. dubna 1955 Princeton, New Jersey, USA) byl teoretický fyzik, jeden z nejvýznamnějších vědců všech dob. Často je označován za největšího vědce 20. století, případně spolu s Newtonem za nejvýznamnějšího fyzika vůbec.

Příroda své tuctové zboží nabízí v hojnosti, ale věci jemnější produkuje zřídka.
Úspěch v životě? To je vlastně rovnice: A = X + Y + Z. X znamená práce a Y fair play. A co Z? Z znamená držet jazyk za zuby.
Nemůžeme ztrácet naději v lidstvo, když víme, že Mozart byl člověk.
Ne dokonalost, nýbrž nedokonalost charakterizuje vesmír.
Konec světa bude, až přestanou lidé zpívat.
Teorie relativity může platit tisíc let a o den později může být vyvrácena.
Ve středu obtížnosti leží příležitost.
Byrokracie, toť smrt jakékoliv činorodosti.
Skutečná hodnota člověka je v prvé řadě určována tím, nakolik a v jakém smyslu se dokázal osvobodit od svého já.
Nemám žádné zvláštní nadání. Jen jsem vášnivě zvědavý.
Kdybych měl pouhou hodinu na vyřešení problému, tak bych strávit 55 minut přemýšlením o problému a 5 minut přemýšlením o řešení.
Logikou se dostane z bodu A do Z. Představivostí se dostanete všude.
Výchova by měla být taková, aby to, co je nabízeno, bylo přijímáno jako cenný dar, ne jako povinnost.
Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.
Nikdy nemyslím na budoucnost. Přijde i tak dost brzy.
Doporučené odkazky
O projektu

Nejlepší citáty a výroky slavných osobností. Naše sbírka momentálně obsahuje tisíce inspirativních myšlenek pro každý den od stovek autorů. Databázi neustále rozšiřujeme a vylepšujeme.

© 2020 www.nejlepsicitaty.cz