„Různá společenství se neřídí pocitem zodpovědnosti a svědomím tolik jako jednotlivci. Kolik utrpení přináší lidem tahle skutečnost, kolik válek a útisku všeho druhu, který celou planetu naplňuje bolestí, stony a trpkostí! A přece to, co je opravdu cenné, může vzniknout jenom neosobní součinností mnoha lidí. Proto každému, kdo má rád lidi je radostí největší, když povstane něco pospolitého, co vzniklo za velkých obětí a čeho jediným cílem je přispívat k podpoře života a civilizace.“

Autor: Albert Einstein
Témata: , ,

Různá společenství, jako celky, nemají tak silný pocit zodpovědnosti a svědomí jako jednotlivci. To způsobuje mnoho utrpení, válek a útisku ve světě, což přináší bolest, trápení a hořkost. Nicméně, je třeba si uvědomit, že to, co je opravdu cenné, může vzniknout pouze díky neosobní spolupráci mnoha jednotlivců. Tím způsobem mohou vzniknout projekty a iniciativy, které jsou výsledkem velkých obětí a jejichž jediným cílem je podpora života a civilizace.

Pro ty, kdo mají rádi lidi, pak přináší největší radost, když se tato pospolitost vytvoří a začne fungovat. Tato spolupráce vzniká za velkých obětí, protože vyžaduje odhodlání, obětavost a nasazení jednotlivců. Jejich snaha spočívá ve prospěchu a podpoře života a rozvoje lidské civilizace.

Tento citát nám připomíná, že i přes negativní důsledky nedostatku osobní zodpovědnosti a svědomí ve společenstvích, je nezbytná spolupráce a součinnost mnoha lidí pro vytvoření něčeho cenného. Je to pouze díky této neosobní spolupráci, která je založena na obětavosti a přispívání k lepšímu životu a rozvoji civilizace, že můžeme dosáhnout skutečného pokroku a pozitivních změn ve světě.

Související citáty

Lichotky jsou pro ženu nezbytné jako korálky kolem krku.
André Brie

Řeka je cesta, kterou si přinejmenším nemůžeme splést.
John Ronald Reuel Tolkien

Láska k člověku se stala u psa pudem.
Charles Darwin

Chcete být hubená a mít dobré tělo? Musíte cvičit každý den, a říci NE, některým potravinám.
Shakira

Nevsadíš-li, nevyhraješ.
Charles Bukowski

Nejsem Matka Tereza, ale ani Charles Manson.
Mike Tyson

Mluvit o umění je jako tančit o architektuře.
David Bowie

Chce to hodně deštivých dnů, utopit kachnu.
Charlie Chan

Mít přítele povznáší duši. Více však povznáší být druhému přítelem.
Richard Wagner

Pokud projevíte opravdovou náklonnost, postupně se rozvíjí důvěra.
Tändzin Gjamccho

Nadčlověk je smysl země.
George Orwell

Ideje mohou být zneškodněny zase jenom idejemi.
Honoré de Balzac

Obec, zvyklou žít svobodně, lze snadněji udržet s pomocí jejích vlastních občanů.
Niccolo Machiavelli

Krása je políbení se lásky s hrůzností.
Ladislav Klíma

Čas zahladí bolest.
Lucius Annaeus Seneca

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz