„Sni, jako bys měl žít navždy. Žij, jako bys měl zemřít dnes.“

Autor: James Dean
Témata: , ,

Tento citát o životě nám připomíná, že bychom měli snít velké sny a nikdy neztrácet naději. Měli bychom si představovat, jakým způsobem by se náš život mohl vyvíjet, a nebránit se představám o úspěchu a štěstí. Sny nám dávají směr a motivaci, které nám pomáhají dosáhnout našich cílů a plnit naše touhy.

Avšak tento citát nám také připomíná, že bychom měli žít naplno, jako by každý den mohl být náš poslední. Nikdo z nás neví, co nás čeká zítra, a proto bychom měli využít každou příležitost a prožít každý okamžik, jako by to byl ten poslední. Měli bychom si uvědomit, že čas je cenný a že bychom ho neměli plýtvat na nevýznamné věci nebo negativitu. Měli bychom se ponořit do všeho, co nás naplňuje radostí a štěstím, a žít život bez obav a odkládání na později.

Tento citát je výzvou k vyváženému přístupu k životu. Máme snít o velkých věcech, ale také si uvědomovat, že nám nebyl dán pouze nekonečný čas. Měli bychom se zaměřit na to, co je pro nás skutečně důležité a co nám přináší radost a naplnění. Život je příliš krátký na to, abychom se pohybovali jen ve světě snů, ale také příliš cenný na to, abychom ho plýtvali nevýznamnými věcmi. Sni o budoucnosti, ale nezapomínej žít přítomností.

Související citáty

Každý mluví o počasí, ale nikdo s tím nic neudělá.
Elbert Hubbard

Lidé se obávají zapomenout na svou mysl, obávají se, že se dostanou do prázdnoty, ve které se nebudou moci ničeho chytit.
Alan Watts

Když si člověk moc přeje, kouká z toho leda zasloužené zklamání.
John Steinbeck

A když pak už jsou němé, když poztrácely půvab lsti, můj Bože, tu je milujeme z podivné setrvačnosti.
Paul Géraldy

Nejsou-li vaše fotografie dobré, nebyl jste dost blízko.
Robert Capa

Muži nežeňte-se, nebo se aspoň do ženění tak nežeňte.
Václav Dušek

Lidé mají takové dějiny, jaké si zaslouží.
Charles de Gaulle

Lidé myslí, že tomu, co stokrát četli, také rozumějí.
František Vymazal

I největší chytrák se stává obětí lichotek.
Molière

Bůh, který poroučí, je v mých ústech.
Allan Bennett

Problémy narastajú, čím viac sa človek blíži k cieľu.
Johann Wolfgang Goethe

Člověk nesmí patřit všem tolik, aby pak už vůbec nepatřil sobě.
Baltasar Gracián

Poezie žije z ustavičné nespavosti.
René Char

Den, kdy jsem se nezasmál, pokládám za ztracený.
Aristofanes

Nejlepší žena je tlustá žena, protože si na jejím těle můžete nahrnout ňader, kolik chcete a kde chcete.
Ivan Mládek

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz