„Teorie relativity může platit tisíc let a o den později může být vyvrácena.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát vystihuje povahu vědeckého poznání a jeho dynamiku. Teorie relativity, kterou formuloval Albert Einstein, je jednou z nejvýznamnějších a nejuznávanějších teorií ve fyzice. Její platnost byla potvrzena v mnoha experimentech a její přesnost je základem moderní fyziky. Nicméně, i přesto existuje možnost, že v budoucnosti budou objeveny nové důkazy nebo experimenty, které by mohly teorii relativity vyvrátit.

Tento citát odráží také princip skepticismu a neustálého hledání pravdy ve vědě. Vědci neustále zkoumají a testují teorie, aby ověřili jejich platnost. I když se zdá, že teorie relativity je momentálně nejlepším modelem pro popis gravitace a prostoročasu, vědci si musí být vědomi, že v budoucnu mohou objevit nové informace, které by mohly vést k revizi nebo přepracování této teorie.

Tento citát také ukazuje na to, že věda je dynamickým a neustále se vyvíjejícím oborem. Nové objevy, technologie a experimenty mohou přinést nové poznatky, které budou mít vliv na naše chápání světa. To znamená, že žádná teorie není definitivní a vědecký poznatek je vždy otevřen pro nové hypotézy a případnou revizi.

Celkově tedy tento citát připomíná, že věda je procesem neustálého hledání, zkoumání a ověřování. Teorie, které se jeví jako nejlepší výklad reality, mohou být v budoucnu nahrazeny novými objevy a poznatky. Je tedy důležité, aby vědci byli otevření novým informacím a byli připraveni na přepracování svých teorií, pokud se objeví nové důkazy.

Související citáty

Radost z malých zločinností uspoří nejeden velký zločin.
Friedrich Nietzsche

Některé melodie jsou sladké, ale ty neslyšené jsou nejsladší.
John Keats

Člověk je vždy ve vězení a dýchá, aby oblékl svůj stud.
Vladimír Holan

Pomocí rozumu může člověk překonávat všechny nepříjemnosti. S nepřekonatelnými nepříjemnostmi se rozumný člověk ve svém životě nikdy nesetká.
Epiktétos

Starí sme – ale sme múdri?
Johann Wolfgang Goethe

Láska ze soucitu je vlastně jen ranou z milosti.
Albert Camus

Nikdy nepřestaň pochybovat. Jakmile pochybnosti zmizí, znamená to, že jsi na své cestě ustrnul.
Paulo Coelho

Ježíš chce, abychom milovali a odpouštěli. Nevím co dělá lidi tak krutý.
Elton John

Řeč je ze všech teoretických kouzel to nejkrásnější.
Arabské přísloví

Polopravda je horší než lež.
Michail Gorbačov

Krásni mladí ľudia sú hračkou prírody, ale krásni starí ľudia sú umelecké diela.
Johann Wolfgang Goethe

Ten, kdo není schopen žít ve společnosti nebo ji neshledává pro sebe dostatečnou, je buď zvíře, nebo bůh. Aristotelés
Aristotelés

Lidé kteří odolávají pokušení, jen oddalují kapitulaci.
Charles Maurice de Talleyrand-Périgord

Kdo povrhuje lidmi, tím zajisté také někdo povrhuje.
František Vymazal

Abychom udrželi svá místa opouštíme své zásady.
Stanislav Komenda

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz