Umění žije tam, kde je absolutní svoboda.

Témata: ,

Svoboda je účast na moci.
Je neuvěřitelné, kolik lidí si do pokoje pověsí obraz elektrického křesla – zvlášť, když barva obrazu ladí s barvou závěsu.
Moje filosofie zní: Každý den je novým dnem. Nedělám si velké starosti s uměním nebo s životem. Myslím si, že válka a atomová bomba mě zneklidňují, to ano, ale člověk proti nim většinou nic nezmůže.
Velká rocková hvězda může prodat milióny a milióny gramodesek, když ale točí špatný film a povídá se o něm, že je špatný, upadne do zapomění.
Vydělávat peníze je umění, pracovat je umění, ale největší umění je dělat dobré obchody.
Jenom si navykněte šlapat po právech svých bližních, a ztratíte ducha vlastní svobody, a budete zralí stát se poddanými prvního úskočného tyrana, který se mezi vámi zvedne.
Nezasahujte ničím do ústavy. Musí být hájena, neboť ta je jediným strážcem našich svobod.
Svoboda bez poslušnosti je zmatek a poslušnost bez svobody je otroctví.
Cílem umění je dělat člověka šťastným.
Peníze nám pomáhají rozvíjet svou vnější svobodu.
Peníze, jež držím, jsou prostředkem svobody. Peníze, jež sháníme, jsou prostředkem zotročení. Proto jsem šetrný a proto nemám potřeb.
Svoboda je zabezpečována rovnováhou moci.
Umění žít.To je to jediné, opravdu krásné umění, které jsme v moderní době vytvořili.Věřím, že kdyby alespoň jeden člověk mohl plně a cele využít svůj život, dát tvar každému citu, výraz každé myšlence, uskutečnění každému snu, světu by se dostalo takového svěžího, radostného podnětu, že bychom zapomněli na všechny choroby středověku, a vrátili se k helénskému ideálu.Ba možná k něčemu ještě jemnějšímu,bohatšímu než je ideál helénský.Doufám, že jednou najdeme ve svých srdcích tolik svobody a pravdy, že umění bude světem,v němž budeme žít, a každý bude umělcem.
Mou filozofií je pravda ve mně. Prostřednictvím vyjádření své jedinečnosti se stávám svobodným.
Doporučené odkazky
O projektu

Nejlepší citáty a výroky slavných osobností. Naše sbírka momentálně obsahuje tisíce inspirativních myšlenek pro každý den od stovek autorů. Databázi neustále rozšiřujeme a vylepšujeme.

© 2020 www.nejlepsicitaty.cz