„Už vím, že chuť do života a radost z bytí může člověk načerpat snáz z počínání přírody než z počínání lidí.“

Autor: Jan Werich
Témata: ,

Tento citát od Jana Wericha nás vede k zamyšlení nad tím, kde nacházíme skutečnou radost a naplnění ve svém životě. Werich tvrdí, že člověk může nalézt větší chuť do života a radost z bytí, pokud se zaměří na počínání přírody, než na interakce s lidmi.

V dnešním uspěchaném světě je snadné se pohltit povrchními záležitostmi a přehlédnout krásu a sílu přírody. Werich nám připomíná, že příroda nám může poskytnout úlevu od stresu, inspiraci a hlubší smysl. Možná právě v přírodě nacházíme klid a harmonii, které potřebujeme pro naše duševní a emocionální blaho.

Dívat se na to, jak příroda funguje, jak rostliny kvetou, jak se život rozvíjí, nás může naplnit úžasem a pokorou. Příroda nám ukazuje sílu života, učí nás o cyklech a proměnách. V jejím počínání můžeme nalézt moudrost a inspiraci, která nám pomůže najít cestu k vlastnímu štěstí a naplnění.

Werichovým sdělením je, že lidé často ztrácejí smysl pro radost a chuť do života, protože se zaměřují příliš na mezilidské vztahy, které mohou být komplikované a nepředvídatelné. Příroda je však stálá a předvídatelná, a proto může být pro nás zdrojem stability a radosti. Věnovat čas a pozornost přírodě může být způsobem, jak se vrátit k našemu pravému já, nalézt vnitřní klid a objevit skutečnou radost ze života.

Související citáty

Každá částice je zároveň vlnou až do chvíle, kdy ji začneme pozorovat.
Deepak Chopra

Člověk, který miluje, neví o tajemství lásky víc, než ví básník o tajemství básně.
Jean Dutourd

Vždy bychom měli mít na paměti, že čísla představují zjednodušení reality.
Kenneth Boulding

Mám nejvíce sebevědomí, když jsem co nejvíce nevědomý.
Vladimír Holan

Láska je plamen, a tak říkáme, že krása přitahuje. Fyzikové totiž přišli na to, že oheň je dobrý vodič.
Jonathan Swift

Svatá zpověď je k tomu, aby byly vyznány naše viny a hříchy a ne ctnosti a milosti.
Terezie z Avily

Přístup k moci by měl být zakázán těm, kteří jí milují.
Platón

Německý fašismus je ledoborcem revoluce.
Viktor Suvorov

Více ceníme povznášející klam než tmu přízemních pravd.
Alexandr Puškin

Každý člověk je samostatný svět. Není do něj jiné cesty než přes most lásky.
Johann Wolfgang Goethe

Podvědomí lze srovnat s úrodnou půdou plnou humusu, v níž všechna semena, ať už dobrá či zlá, bujně rostou.
Joseph Murphy

Zloděj bližního prý nemiluje: Vždyť on se s ním rozděluje.
Karel Havlíček Borovský

Pesimista je ten, kdo si ze dvou nepříjemností vybere obě.
Elbert Hubbard

Hřích je vymýšlet záhubu druhým.
Homér

Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné.
Antoine de Saint-Exupéry

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz