„Večírek, na němž jsou všichni zajedno, je ztracený večer.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát lze chápat jako varování proti povrchnosti a nedostatku autenticity při společenských akcích. Vyjadřuje myšlenku, že večírek, na kterém se sejdou všichni, ale nedokážou spolu skutečně propojit a navázat hlubší spojení, je ztracený.

Často se stává, že lidé se na společenských událostech setkají, smějí se a baví se, ale přesto zůstávají povrchní a nepřítomní. Může to být způsobeno různými faktory – nepochopením, nedostatkem společných zájmů nebo prostě snahou zachovat odstup a nezranitelnost. Večírek tak může být plný veselí, ale přesto chybí ta opravdová lidská interakce, která dává smysl a hodnotu setkání.

Tento citát také může upozorňovat na to, že kvantita nenahrazuje kvalitu. Místo toho, aby se lidé snažili být na všech večírcích, mohli by se zaměřit na vybírání těch, které skutečně ocení a které jim přináší opravdové potěšení a spokojenost. Věnovat čas a energii těmto skutečně významným setkáním může přinést mnohem větší radost a smysl než neustálé vytížení společenskými událostmi, které jsou povrchní a nepřinášejí žádný hlubší význam.

Související citáty

Nebylo pro mne možné nést těžkou váhu odpovědnosti a povinnosti krále, aniž bych měl pomoc a podporu ženy, kterou miluji.
Edward VIII.

Člověk musí žít velmi dlouho, aby se stal člověkem.
Antoine de Saint-Exupéry

Než jsme se s manželem vzali, měli jsme pár teorií o výchově dětí. Teď máme pár dětí a žádné teorie.
Laura Bushová

Všechno štěstí závisí na odvaze a práci.
Blaise Pascal

Co říká žena toužícímu milenci, může se napsat do větru a prudké vody.
Gaius Valerius Catullus

Mám velmi rád zahájení 1.e4, ale moje výsledky jsou mnohem lepší s 1.d4.
Anatolij Karpov

Skutečnost předstihne každou fantazii, poněvadž fantazie přece jen musí počítat s jakousi pravděpodobností.
Mark Twain

Mladí potřebují radost a lásku, dospělí práci a přátelství, staří mír a pokoj.
Konfucius

Úspěch nemá konce, neúspěch není osudem: na prvním místě je odvaha.
Winston Churchill

Kdo žije bez disciplíny, umíra bez cti.
Neznámý autor

Opera se stala pobočkou burzy; nahlas se v ní projednávají obchody, o hudbu je zájem pramalý.
Jules Verne

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
České přísloví

Kdo chce čísti jazyky slovanské, musí u nás znáti napřed – německy. (Masaryk).
František Vymazal

Bessie Braddock: Sire, vy jste opilý. Churchill: A vy jste, madam, ošklivá. Rozdíl je v tom, že já se z toho do rána vyspím.
Winston Churchill

Každý praktický lékař se naučí víc od života než od všech profesorů.
Robert Koch

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz