„Život je posvátný, tj. je nejvyšší hodnotou, od níž se odvozuje hodnocení čehokoliv dalšího.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Život je jedinečným a vzácným darem, který nám byl dán. Je to neopakovatelná zkušenost, kterou máme možnost prožít pouze jednou. Proto je třeba si uvědomit jeho hodnotu a vážit si každého okamžiku. Bez života by neexistovala žádná další hodnota či smysl, protože život je základem všeho. Je to ta nejdůležitější předpoklad, bez kterého by nebylo možné hodnotit ani cokoliv dalšího.

Když si uvědomíme, že život je posvátný, chápeme, že je třeba ho chránit a respektovat. Každý jednotlivý lidský život má svou hodnotu a neměl by být znevažován či ztracován zbytečně. Bez ohledu na různé rozdíly, které nás mohou odlišovat, bychom měli vždy ctít a chránit právo každého člověka na život.

Zároveň nám uvědomění si posvátnosti života přináší i zodpovědnost. Měli bychom se starat nejen o svůj vlastní život, ale také o životy druhých lidí a o životní prostředí, ve kterém žijeme. Je naší povinností pečovat o život všech bytostí na této planetě a snaha o zachování a ochranu života by měla být naším společným cílem.

Celkově lze tedy říci, že posvátnost života je základem pro hodnocení všeho dalšího. Bez života by neexistovala žádná další hodnota či smysl a proto bychom měli ctít, chránit a pečovat o životy všech lidí a všeho živého. Je to výzva k uznání hodnoty života a k zodpovědnému jednání ve prospěch jeho ochrany a zachování.

Související citáty

Nikdy nedávejte ponožku do toustovače.
Eddie Izzard

Strašné je, že nelze žít ani s ženami, ani bez nich.
George Gordon Byron

Kapitoly národních dějin se v podstatě liší jen jmény a letopočty: vlastně bytostný obsah je všude týž.
Arthur Schopenhauer

Komunismus je jako jedna velká telefonní společnost.
Lenny Bruce

Samota je vlastí velikých duší.
Francis Bacon

Má lenost s vegetativním zabarvením.
Valeriu Butulescu

Pravda své tajemství věčně brání, čím víc jí vzývám, tím méně ji znám.
Johann Wolfgang Goethe

Lekce, které se srdce nenaučí na vlastní útraty, není dobře naučeno. Sotva nejsou z téže látky jako zkušenost.
Romain Rolland

Na světě není nic mocnějšího než myšlenka, která přišla včas.
Victor Hugo

To, co utvrzuje lásku milenců, je neustálé nebezpečí jejich vzájemného rozchodu.
Hans Christian Andersen

Staré se rozpadává, časy se mění a nový život kvete na ruinách.
Friedrich Schiller

Mimořádné bohatství není nikdy výsledkem pouhé tvrdé práce!
Napoleon Hill

Vnímejte energii přítomného okamžiku, uvědomujte si plnost Bytí.
Eckhart Tolle

Jestliže se duše s rozumem sjednotí, rodí se nespoutaný cit.
Vadim Zeland

Víra říká správně to, čeho neříkají smysly, ale nikoli opak toho, co ony vidí. Jest nad nimi, nikoli proti nim.
Blaise Pascal

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz