„Život jedince má smysl pouze tehdy, slouží-li zkrášlování a zušlechťování života všeho živoucího.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

V tomto citátu se zdůrazňuje, že smyslem života jednotlivce je přispívat k zkrášlování a zušlechťování celkového života na planetě. Každý jedinec má schopnost ovlivnit a přinést pozitivní změny do svého okolí, ať už prostřednictvím svých činů, slov nebo myšlenek. Tím, že se zaměřujeme na zkrášlování a zušlechťování života všeho živoucího, přinášíme harmonii, radost a rovnováhu do našeho světa.

Zkrášlování života se neomezuje pouze na vnější aspekty, jako je estetika a fyzická krása. Může také zahrnovat rozvoj osobnosti, vzdělání a duchovnost. Když se snažíme zlepšit sami sebe, rozvíjet své schopnosti a stále se učit novým věcem, přispíváme nejen k vlastnímu růstu, ale také k růstu celé společnosti. Zušlechťování života znamená také respektovat a chránit přírodu, zachovávat ekologickou rovnováhu a starat se o ostatní živé bytosti.

Tento citát nám připomíná, že naše existence není omezena jen na vlastní potřeby a touhy. Máme povinnost se podílet na zlepšování světa kolem nás a přinášet do něj pozitivní změny. Každý jednotlivec má svou jedinečnou roli a příležitost ovlivnit životy druhých lidí, zvířat a celého ekosystému. Když se všichni spojíme a pracujeme společně na zkrášlování a zušlechťování života všeho živoucího, můžeme vytvořit lepší a harmoničtější svět pro všechny.

Související citáty

Jestliže je sesuv půdy dost velký, kutálejí se i hranaté kameny.
Terry Pratchett

Začněte jednat!
Robert Kiyosaki

Nebudu šťastná, dokud nebudu stejně slavná jako Bůh.
Madonna

Máš tolik životů, kolik chceš a víc, dokonce i ty, které nechceš.
George Harrison

Předsudky jsou největší nepřátelé pokroku!
Karel Weinfurter

Žádná sněhová vločka v lavině se necítí zodpovědná.
Stanisław Jerzy Lec

Když občan nějaké země kolaboruje se zemí, jež jeho stát okupuje, tak je vyhánění mírnější trest než například trest smrti.
Miloš Zeman

Lidé nezkušení v četbě mnohdy nepojmou ani stín podezření, že by se text mohl mýlit, neboť vše psané berou jako dokument, který stvrzuje sám sebe.
Hans-Georg Gadamer

Po všechna staletí každého věku, za všech poměrů, potvrdili všichni, kteří v životě něco dokázali, že Světlo je tím nejvyšším – že Světlo je všude – že ve Světle jsou obsaženy všechny věci.
Guy Ballard

Dejte mi hmotu a vystavím z ní svět.
Immanuel Kant

Ctnost – to znamená tiše seděti v močálu.
Friedrich Nietzsche

Není těžké dělat věci nové, ale dobré.
Romain Rolland

Láska je jako sklo. Rozbije se, když je někdo uchopí příliš nejistě, nebo příliš prudce.
Lucas Durtain

Má dvě uši, ale slyší najednou jen jednu věc.
Charlie Chan

Merkelová se chová jako blboun nejapný.
David Rath

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz