„Život má tendenci se časem ucpat, zejména ten manželský.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Manželství je jednou z nejdůležitějších a nejtěžších institucí, které vytváříme v našem životě. Na začátku je to obvykle doba plná vášně, vzrušení a novosti. Avšak časem se mohou ve vztahu začít hromadit různé nedostatky, nedorozumění a problémy. Ačkoli všechny manželství musí čelit výzvám, některá se s tímto zatížením lépe vyrovnají než jiná.

Citát vyjadřuje skutečnost, že život v manželství může být složitý a náročný. Postupem času se mohou hromadit problémy a napětí, které mohou vést k uzavření komunikace mezi partnery. Každodenní starosti, pracovní závazky a rodinné povinnosti mohou způsobit, že manželství začne upadat do stereotypu a rutiny.

Partneři si mohou začít brát všechny své povinnosti a závazky příliš vážně, což může vést k nedostatku spontaneity a radosti ve vztahu. Nedostatek komunikace a nedostatek času pro sebe a pro vztah mohou také přispět k tomu, že se manželství může uzavřít a začne se připomínat spíše jako povinnost než jako zdroj radosti a spokojenosti.

Citát nám připomíná, že je důležité nezanedbávat své manželství a aktivně se snažit udržovat vášeň, lásku a vzrušení vztahu. Je nutné si uvědomit, že manželství vyžaduje neustálou péči, komunikaci a úsilí obou partnerů. Pokud se nebudeme starat o své manželství, může se postupem času ucpat a ztratit svou sílu a vitalitu.

Související citáty

Co se stane dnes nebo zítra má malý dopad. Cíle národa jsou vším, co se počítá.
Elihu Root

To, že nemám něco dobrého, co bych býval mohl mít, mě zdaleka nebolí tolik jako to, že už nemám něco, co jsem měl.
Immanuel Kant

Pomalu umíráme, protože nám slábne paměť.
Valeriu Butulescu

Milovat je snadné. To nesnadné na lásce je jen to, aby nás na oplátku někdo miloval.
Vincent van Gogh

Konečným cílem meditace je navázání našeho vědomého spojení s Bohem.
Sri Chinmoy

Obšťastnit ženu je stejné jako stvořit krásný obraz či skvělou symfonii.
Giacomo Casanova

To, co si myslíme, že nacházíme jen díky úsilí naší inteligence, už někde existuje.
Fulcanelli

Dokonce i hrady z písku spadnou do moře.
Jimi Hendrix

Člověka posuzujeme spíš podle otázek než podle odpovědí.
Voltaire

Zjistili jsme v slzách jed lacrimalin.
Vladimír Holan

Když Bůh zavře dveře – otevírá okno.
Jan Twardowski

Volnost je velká věc a příjemné je bydlet ve volné zemi.
Jan Masaryk

Když si člověk moc přeje, kouká z toho leda zasloužené zklamání.
John Steinbeck

Hranice mezi dobrem a zle, nedějí a zoufalstvím nerozdělují svět mezi "námi" a "nimi". Ta hranice probíhá prostředkem každého z nás.
Robert Fulghum

Já je vrcholem kužele, jehož základem je vesmír.
Christian Morgenstern

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz