„Život má tendenci se časem ucpat, zejména ten manželský.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Manželství je jednou z nejdůležitějších a nejtěžších institucí, které vytváříme v našem životě. Na začátku je to obvykle doba plná vášně, vzrušení a novosti. Avšak časem se mohou ve vztahu začít hromadit různé nedostatky, nedorozumění a problémy. Ačkoli všechny manželství musí čelit výzvám, některá se s tímto zatížením lépe vyrovnají než jiná.

Citát vyjadřuje skutečnost, že život v manželství může být složitý a náročný. Postupem času se mohou hromadit problémy a napětí, které mohou vést k uzavření komunikace mezi partnery. Každodenní starosti, pracovní závazky a rodinné povinnosti mohou způsobit, že manželství začne upadat do stereotypu a rutiny.

Partneři si mohou začít brát všechny své povinnosti a závazky příliš vážně, což může vést k nedostatku spontaneity a radosti ve vztahu. Nedostatek komunikace a nedostatek času pro sebe a pro vztah mohou také přispět k tomu, že se manželství může uzavřít a začne se připomínat spíše jako povinnost než jako zdroj radosti a spokojenosti.

Citát nám připomíná, že je důležité nezanedbávat své manželství a aktivně se snažit udržovat vášeň, lásku a vzrušení vztahu. Je nutné si uvědomit, že manželství vyžaduje neustálou péči, komunikaci a úsilí obou partnerů. Pokud se nebudeme starat o své manželství, může se postupem času ucpat a ztratit svou sílu a vitalitu.

Související citáty

Je to jako souložit s manželkou a milenkou najednou.
Ladislav Škorpil

Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku.
Neznámý autor

Každý má právo vytvářet pro sebe svoji vlastní ideologii a pokusit se ji prosadit se vší energií, kterou je schopen.
Benito Mussolini

Neexistuje pravda, které bych se bál nebo kterou bych si přál ukrýt před světem.
Thomas Jefferson

Muž je dítětem svého díla.
Miguel de Cervantes

Myslím, že hodně štěstí vám přinesou děti, ale taky hodně neštěstí, když se jim nedaří. Myslím, že štěstí přináší, když se vám daří dělat to, co máte rádi.
Nicholas Winton

Lidská kultura je jistě výsledkem a souhrnem všech kultur národních, výsledkem jejich spolužití a harmonie.
Louis Aragon

Ideálem každé prostitutky je být alespoň jednou v životě znásilněna.
Marcel Achard

Zvyk nám shůry seslán byl, aby nám štěstí nahradil.
Alexandr Puškin

Našim největším nepřítelem bývá snaha, abychom si nenadělali nepřátele.
Ladislav Muška

Šaty dělaj člověka.
České přísloví

Za hranicemi dosahu našeho vědomí existuje pro nás neviditelný život.
Helena Blavatská

Jsem stejný jako vy. Baví mě v životě zakázané ovoce.
Mike Tyson

Lidé roku 1960 různé skvosty již neobdivují; pokojně jich užívají, aniž byli šťastnější. V jejich uspěchaném jednání, spěšné chůzi, americké překotnosti bylo totiž znát, že je bez ustání a nemilosrdně pohání démon bohatství.
Jules Verne

Myslím, že dokonalost lásky spočívá v tom, že není dokonalá.
Taylor Swift

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz