Citáty – Winston Churchill

Všechny citáty autora (96)

Winston Churchill

Sir Winston Leonard Spencer-Churchill (30. listopadu 1874 zámek Blenheim, Woodstock, Oxfordshire – 24. ledna 1965 Londýn) byl britský politik, státník, premiér Spojeného království v letech 1940–1945 a 1951–1955. Působil také jako žurnalista, spisovatel (Nobelova cena za literaturu 1953), historik, voják, malíř a zákonodárce.

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel
Když teď všude čtu tolik špatného o kouření, tak uvažují, že přestanu číst.
Kardinální tragédií byl úplný rozpad rakousko-uherské monarchie, rozbité na základě Saintgermainské a Trianonské smlouvy. Toto přežívající vtělení Svaté říše římské umožňovalo po staletí společný život, přinášející výhody obchodu i bezpečnosti, celé řadě národů, z nichž ani jediný neměl ve své době sílu ani vitalitu čelit sám o sobě tlaku znovuoživeného Německa a Ruska.
Cítím potřebu soustředit se spíše na vojenské cíle, jako jsou sklady paliva a komunikace bezprostředně v sousedství bitevní zóny, než na bezvýznamné akty teroru a zlovolného ničení, jakkoliv působivé.
Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele.
Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu.
Nenávidím Indy. Jsou to bestiální lidé s bestiálním náboženstvím.
Nejsilnějším argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem.
Žádná hodina života není ztracená, pokud je strávená v sedle.
Když procházíte peklem, nezastavujte.
Nevzdělaní lidé čtou rádi sbírky citátů.
Nesouhlasím s tím, že pes u koryta má na ono koryto konečné právo, jakkoliv dlouho tam ležel. Neuznávám toto právo. Neuznávám například, že byla spáchána velká křivda na amerických Indiánech nebo na australských černoších. Neuznávám, že byla na těchto lidech spáchána křivda faktem, že silnější rasa, vyvinutější rasa, moudřejší rasa, chceme-li to tak říci, přišla a zaujala jejich místo.
Golf je hloupá hra, jejímž cílem je dopravit velmi malý míček do ještě menší jamky nástroji k tomu nevhodnými.
Věřím pouze těm statistikám, které jsem sám zfalšoval.
Nenajdete jediný národ mezi obyvateli habsburského Domu, kterému by získání samostatnosti přineslo něco jiného než muka a strázně, jaké dávní básníci a kněží popisují v pekle.
Nemluvte o chybách, ty budou mluvit samy za sebe.
Lidé někdy klopýtnou o pravdu, ale většina z nich se rychle zvedne a spěchá dál, jako by se nic nestalo.
Z alkoholu jsem si vzal víc, než si vzal on ze mě.
To německé prase musí jít na porážku.
Závidím Nemecku jeho vodcu.
Mladý muž to v živote ďaleko nedosiahne, ak nedostal pár do nosa.
Keď prechádzaš peklom, nezastavuj sa.
Demokracia je najhoršia forma vlády – okrem všetkých ostatných, o ktoré sa občas ktosi pokúšal. [No one pretends that democracy is perfect or all wise. Indeed, it has been said that democracy is the worst form of government except all those other forms that have been tried. (en)]
Kapitalizmu je vlastná jedna vada: nerovnomerné rozdelenie bohatstva. Socializmu je vlastné naproti tomu jedna cnosť: rovnomerné rozdelenie biedy.
Pravda je nezvratná. V panike ju môžeme odmietnuť, v nevedomosti sa jej vysmiať, v zlomyseľnosti ju prekrútiť, ale ona zostáva.
Moje žena a já jsme se v posledních čtyřiceti letech pokoušeli dvakrát nebo třikrát spolu posnídat, ale bylo to tak nepříjemné, že jsme toho museli nechat.
Mladý můžeme být každý, ale dlouho trvá, než se do toho vpravíme.
Žádný problém se nevyřeší tím, že ho dáme k ledu.
Demokracie je nejhorší způsob vlády na světě. Mimo těch ostatních způsobů.
Žiju tak dlouho, protože piju arménský koňak.
Řeč ctihodného lorda byla dobrá a nová. Kde byla dobrá, nebyla nová – kde nebyla nová, nebyla dobrá.
Doporučené odkazky
O projektu

Nejlepší citáty a výroky slavných osobností. Naše sbírka momentálně obsahuje tisíce inspirativních myšlenek pro každý den od stovek autorů. Databázi neustále rozšiřujeme a vylepšujeme.

© 2020 www.nejlepsicitaty.cz