„Budoucnost patří hliníku.“

Autor: Nikola Tesla
Témata:

Toto je citát připisovaný slavnému vynálezci Nikola Teslovi. Nicméně, ve skutečnosti neexistuje přesný důkaz, že by Nikola Tesla tento citát skutečně vyslovil. Přesto se citát stal populárním a často se uvádí v souvislosti s průmyslovým vývojem a využitím hliníku.

Význam citátu je možné interpretovat jako predikci, že v budoucnu bude hliník hrát klíčovou roli v průmyslu a technologiích. V průběhu 20. století se hliník skutečně stal jedním z nejdůležitějších kovů používaných v různých odvětvích. Díky svým unikátním vlastnostem, jako je nízká hustota, vysoká pevnost a odolnost proti korozi, hliník našel široké uplatnění v leteckém průmyslu, stavebnictví, dopravě, elektronice a dalších oblastech.

Hliník je také ekologicky příznivým materiálem, protože je hojně dostupný a je snadno recyklovatelný. Tento faktor ho činí atraktivním pro udržitelné technologie a snižování environmentálního dopadu průmyslového výrobního procesu.

Celkově řečeno, i když není jisté, že Nikola Tesla skutečně řekl tento citát, hliník se skutečně stal důležitým a rozšířeným materiálem v moderních technologiích a průmyslu a hraje klíčovou roli ve světě, jak si Tesla možná představoval.

Související citáty

Máte moc cokoli změnit, protože vy jste tím, kdo si volí myšlenky.
Rhonda Byrne

Moc v rukou těch, kteří jí nedosáhli postupně, bývá často zhoubná.
Napoleon Hill

Nenávist je morálnější než láska. Její důkazy se nedají zfalšovat.
Ladislav Muška

Klíč ke vší vědě je otazník.
Honoré de Balzac

Vůle odolává krutosti, podléhá však lásce a dobrotě.
Thomas Mann

Na básnících je, aby našli velikost doby.
Jiří Wolker

Staroba je parazit vlastnej mladosti.
Karel Čapek

Přestaň už vykládat o tom, jaký asi má být dobrý člověk: raději už jím buď!
Marcus Aurelius

Aforismus se nesnaží učinit hlupáky moudrými, ale přinutit bystré k přemýšlení.
Sigmund Graff

Všechny velké ctnosti mají absurdní tvář.
Albert Camus

Dveře moudrosti nejsou nikdy zavřené.
Benjamin Franklin

Přátelství činí naše štěstí zářivějším, zvyšuje jeho třpyt, naše neštěstí pak činí snesitelnějším, poněvadž je sdílí spolu s námi.
Marcus Tullius Cicero

Nemůžeme se zastavit. Znáte mou armádu? To je vřed, který by mne zničil, kdybych mu přestal poskytovat potravu.
Napoleon Bonaparte

Zestárnout není umění – umění je to snést.
Johann Wolfgang Goethe

Buďme morální. Uvažujme o existenci.
Charles Dickens

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz