„Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.“

Autor: Charlie Chaplin
Témata:

Citát pochází od slavného komika a režiséra Charlieho Chaplina. Tento výrok nám přibližuje jeho zájem a uvědomění ohledně budoucnosti, která má zásadní význam pro život jako celek. Charlie Chaplin byl umělcem, který nejenom zábavnou formou komedie ukazoval na absurdity a nespravedlnosti světa, ale také byl hluboce filozoficky zaměřený člověk.

Tímto citátem nám dává najevo, že jeho pohled směřuje vpřed, a že neplýtvá časem a energií na minulost. Místo toho chce vytvářet perspektivu pro sebe, která mu umožní žít plnohodnotně a naplno se těšit z budoucích chvil. Tato myšlenka také poukazuje na důležitost snahy o plánování a přípravu na příští životní etapy.

Charlie Chaplin byl člověkem, který zažil mnoho výzev i úspěchů během své kariéry, ale i osobního života. Jeho citát o budoucnosti ukazuje na jeho odhodlání a touhu žít svůj život s vědomím toho, že to, co uděláme nyní, ovlivní naši budoucnost. Tím nás vyzývá, abychom se nenechali ovládnout minulostí a soustředili se na to, co nás čeká vpřed, a jakým způsobem chceme svůj život formovat.

Tento citát je také pozoruhodný tím, že nám připomíná, jak důležité je být si vědom svého vlivu na vlastní osud. Charlie Chaplin nám tak skrze svá slova předává inspiraci k aktivnímu a zodpovědnému přístupu k našim životům, kde můžeme utvářet budoucnost, ve které chceme strávit zbytek našeho života spokojeně a smysluplně.

Související citáty

Lidský život se točí pouze kolem sexuality. Na tom se nic nezměnilo a nezmění.
Sigmund Freud

Lásce a vaření se oddávejte bez ohledu na nebezpečí.
Dalajláma

Francie prožívá antropologickou krizi – přesto jde však o moment milosti.
Fabrice Hadjadj

Ironické filosofie produkují naléhavá díla.
Albert Camus

Nepřátelím se a nedělám si nepřátele.
William Saroyan

Láska překoná všechny zázraky.
Rhonda Byrne

Z hladiny moře měsíc neulovíš.
Čínské přísloví

Aj najprefíkanejší sa stávajú obeťami lichotenia.
Molière

Negativní myšlenky přinášejí neúspěch, zklamání a neštěstí.
Joseph Murphy

Stále se ještě cítím cizincem ve světě, jehož cílem je vydělávat co nejvíc peněz.
Erich Fromm

Průměrný pes je lepší osobnost než průměrný člověk.
Andrew Rooney

Jde o to, aby básník ukázal to, po čem sklouzává denně jeho zrak a jeho srdce, pod takovým zorným úhlem a s takovou rychlostí, aby se mu zdálo, že to vidí a dojímá se tím poprvé.
Jean Cocteau

Koho museli do školy pohlavkovat, jak dorostl, hned se stal přítelem a podporovatelem školy.
Jakub Arbes

Ja nie som nič iné, iba malá ceruza v Božích rukách. To on ňou píše. To on myslí. To on rozhoduje.
Matka Tereza

To ať má na mysli muž a nikoho více se neostýchá než své ženy, ježto manželská ložnice se jí stane buď učebnou zdrženlivosti, nebo nezřízenosti.
Plútarchos

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz