„Dokonalost je znamenitá věc, ale má jednu vadu. Věští konec.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Jan Werich ve svém citátu „Dokonalost je znamenitá věc, ale má jednu vadu. Věští konec.“ nám předkládá svůj pohled na dokonalost a současně nás upozorňuje na její nebezpečí. Werich nás v první větě přesvědčuje, že dokonalost je skutečně cenná a pozitivní vlastnost. Je to vlastnost, která se vyznačuje vysokou kvalitou, precizností a nedotknutelností.

Nicméně Werich nás poté upozorňuje na jednu vadu dokonalosti, která spočívá v jejím věštění konců. Tímto nebezpečím Werich naznačuje, že dokonalost může být tak extrémní, že se stává neudržitelnou a neudržitelnou. Dokonalost je něčím, co může být těžké dosáhnout a udržet, a pokud se pokusíme dosáhnout absolutní dokonalosti, můžeme se ocitnout v pasti neustálého přemýšlení o tom, jak to udržet.

Werichova slova také odrážejí riziko přílišného zaměření na dokonalost, které může vést k úzkosti, nedostatku flexibility a ztrátě radosti ze života. Když se snažíme být dokonalí ve všem, můžeme se dostat do pasti myšlení na konci a ztrácet současnost.

Celkově tedy Werichův citát nás upozorňuje na to, že dokonalost může být cenná a přitažlivá vlastnost, ale je důležité si uvědomit její nebezpečí. Měli bychom být opatrní, abychom nedopadli do pasti neustálého zaměření na dokonalost a raději si užívat přítomnost a žít svůj život naplno.

Související citáty

Nevracej se ke starým napajedlům jenom pro vodu, čekají tam na tebe přátelé a sny.
Africké přísloví

…protáhl se mezi dvěma obránci, jako by tam byli namalovaní…
Jaromír Bosák

Smích – tu ozvěnu našeho pláče – to křídlo úsměvu, co tluče za oknem nočního strachu, nikdy mít v hrsti nebudem. Kdybychom – nedejte bohové – tu sladkou můru polapili, bylo ba na světě po srandě.
Jan Werich

Je ešte vždy lepšie byť ženatým ako byť mŕtvym.
Molière

Když žena učiní z muže osla, namlouvá mu, že je lvem se železnou vůlí.
Honoré de Balzac

Co nejde po dobrým, to půjde po zlým.
České přísloví

Díky kritikům se malíři dozvídají co chtěli svým dílem vyjádřit.
Pablo Picasso

Hněv milenců je obnovování lásky.
Publius Terentius Afer

Nejdůležitější v životě je žít pro něco více, než jen vlastní život.
William James

Pohádky o čarodějnicích, které létají na koštěti, a pak názor filozofů, že se dá létat na vaku naplněném kouřem, by před několika měsicí mohly znít směšně, teď to je skutečnost.
Benjamin Franklin

Jak je smutné utěšovat se myšlenkou že jiní jsou na tom hůř.
Oscar Wilde

Když získáme pohled na vesmír, získává vesmír pohled na sebe samotný. Jsme jeho zrcadlem.
Petr Valdorf

Nikoho nekritizujme a neodsuzujme.
František Bardon

Odvážnému člověku chybí představivost. Zbabělost je obvykle způsobena nedostatkem vhodné diety.
Charles Bukowski

Nejvyšší umění je vždy nejvíce náboženské a největší umělec je vždy oddaný člověk.
Abraham Lincoln

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz