„Existuje tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Často se stává, že lidé hledají způsoby, jak si zabít čas. Ať už jsou to nekonečné hodiny strávené před televizní obrazovkou, procházení sociálními sítěmi nebo ztrácení času v neproduktivních aktivitách. Je snadné se ponořit do světa zábavy a rozptýlení, kde čas rychle utíká, aniž bychom si toho byli vědomi. Nicméně, jakmile čas jednou uteče, není možné ho vrátit zpět.

Ztracený čas je jednou z nejcennějších věcí, které člověk může ztratit. Můžeš si koupit nové věci, vydělat peníze, ale čas, který uběhl, je navždy pryč. Ačkoli je snadné se nechat unášet do nekonečných aktivit, které se zdají být bezvýznamné, je důležité si uvědomit, že čas je neobnovitelný zdroj.

Čas je jednou z nejcennějších věcí, kterou máme. Měli bychom ho využívat moudře a efektivně. Věnovat se věcem, které nám přinášejí radost, rozvíjejí naše dovednosti nebo přinášejí prospěch nejen nám samotným, ale i ostatním. Zabít čas může být snadné, ale jen málo věcí nám umožní vzkřísit ho a využít ho na něco smysluplného.

Náš čas na této planetě je omezený. Každý okamžik, který strávíme neúčelně, je ztrátou příležitostí. Proto je důležité se zamyslet nad tím, jak trávíme svůj čas a zda ho nezabíjíme nebo ho vzkřišujeme. Místo abychom ho plýtvali, měli bychom ho využít k dosažení svých cílů, naplnění svých snů a vytvoření smysluplného života. Ať už se jedná o vzdělání, rozvoj vztahů nebo naplnění svých vášní, je důležité si uvědomit, že čas je vzácný a neobnovitelný zdroj, který bychom měli ctít a využívat s rozvahou.

Související citáty

Nebo jsme dělali v Düsseldorfu takovou akci pro pět tisíc lidí a vezli jsme tam jídlo kamionama. Všechno jsme to přišpendlili, aby to po cestě drželo. Přišpendlili jsme to blbě. Přijeli jsme na místo, otevřeli dveře a puding plaval v nudlích, krabi se v tom plácali… Za tři hodiny jsme to museli dát do původního stavu.
Jiří Babica

Zlo není to, co vchází člověku do úst, zlo je to, co z nich vychází.
Paulo Coelho

Úsilí se projeví, pouze když se člověk odmítne vzdát.
Napoleon Hill

Štěstí není na prodej. Štěstí se rodí jen ze správného duševního postoje.
Joseph Murphy

Módu si můžete koupit, ale styl, ten musíte mít.
Coco Chanel

Hranice? Nikdy jsem žádné neviděl. Ale slyšel jsem, že existují v myslích některých lidí.
Thor Heyerdahl

Slova jen všechno komplikují.
Graham Greene

Naše životy se stanou krásnými ne protože jsme perfektní, ale protože dáváme srdce do toho, co děláme.
Jaggi Vasudev

Za každou vládní službu a nabídku finanční jistoty se platí ztrátou osobní svobody.
Ronald Reagan

Největší odvahu dokáže mladým lidem dávat jen láska.
Émile Zola

Jazykozpyt a vyučování jazykům neméně těžké než vnešené úlohy své jen tak rozřeší, jestli stále před očima budou míti vzájemný ten poměr který slovy co částkami vět vládne.
Martin Hattala

Musíte v něco věřit: instinkt, osud, život, karmu, cokoliv.
Steve Jobs

Najít správný směr, mezi opatrností a odvahou je to největší umění.
Tomáš Baťa

Jsme podřízení času. Čas velí, abychom šli vpřed!
William Shakespeare

Kniha Job je čistá arabská poezie nejvyššího a nejstaršího obsazení.
Samuel Taylor Coleridge

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz