„Ideál je stanovený ako čierna plocha terča, ktorú musí mať človek stále na muške, i keď ju nie vždy zasiahne.“

Autor: Johann Wolfgang Goethe
Témata:

Ideál je stanovený ako čierna plocha terča, ktorú musí mať človek stále na muške, i keď ju nie vždy zasiahne.

Související citáty

Nebyl jsem dobrým předsedou vlády, tak se vám omlouvám pokud jsem vás zklamal.
Stanislav Gross

Lidská pitomost a zbabělost jsou dvěmi největšími velmocemi tohoto světa.
Konrad Adenauer

Co je jméno císaře? Slovo jako každé jiné. Kdybych se před budoucnost nemohl postavit s jinými tituly než je tento, vysmála by se mi do očí.
Napoleon Bonaparte

Móda dokáže odhalovat nejniternější lidské pocity. Takže se zdá, že všichni nesnáší, když se musí přiznat ke své ješitnosti … a tak mají lidé tendenci módu odstrkovat. Je to opravdu moc blízko k jejich duši.
Stella Blum

Zdravé telo je hostiteľ, chromé žalárnik.
Francis Bacon

Neustále slýchám jen o nenávisti k ošklivým a hloupým. Paradoxem je, že stejnou dávku nenávisti schytávají i krásní a chytří.
Gabriella Jiráčková

K jídlu mám jen hrubou rýži, piji jen čistou vodu, polštářem je mi má ruka, ale i tak jsem rád na světě. Bohatství a sláva, získané nepoctivě, jsou jen jako letící oblaka na nebi.
Konfucius

Lenošení bez vzdělání znamená smrt a hrob pro žijícího člověka.
Lucius Annaeus Seneca

První generace vytváří, druhá je spravuje, třetí studuje dějiny umění a čtvrtá zpustne docela.
Otto von Bismarck

I kdybys i zlostí pukl, přes to budou lidé stále jednat stejně.
Marcus Aurelius

Velký talent není možný bez velké síly vůle.
Honoré de Balzac

Milujeme pouze ženy, které jsme učinili šťastnými.
Marcel Achard

Člověk, který se modlí, je silnou zdí a pevností církve, je to velká křesťanská zbraň.
Martin Luther

Slova jsou hlasem srdce.
Čínské přísloví

Dva psi sežerou třikrát tolik co jeden.
František Vymazal

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz